Anasayfa / Krediler / HSBC Sigortasız İhtiyaç Kredisi
sigortasız kredi

HSBC Sigortasız İhtiyaç Kredisi


HSBC tüketiciler için çeşitli ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenliyor. Bunlardan biri olan Sigortasız İhtiyaç Kredisi kampanyasını bu yazımızda inceledik.

HSBC Sigortasız Kredi özellikleri nelerdir? HSBC hayat sigortasız kredi faiz oranları kaçtır? HSBC sigortasız ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? HSBC sigortasız kredi başvurusu için şubeden istenen belgeler nelerdir?


HSBC Sigortasız Kredi özellikleri nelerdir?

HSBC Sigortasız İhtiyaç Kredisi kampanyasının en büyük özelliği, krediyi kullanacak olan kişinin hayat sigortası yaptırmak zorunda olmamasıdır. Bu krediyi kullanan müşteriye hayat sigortası yaptırması dayatılmaz. Müşteri isterse sigortalı olarak kredi kullanabilir. HSBC sigortasız kredi kapsamında 48 aya kadar vade yapar. HSBC Sigortasız Kredi hakkındaki diğer bilgiler şöyle:

  • Kullandığınız hayat sigortasız kredi miktarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti banka tarafından masraf olarak alınır.
  • Hayat sigortasız ihtiyaç kredisi aylık faiz tutarının %15’i kadar KKDF; %5’i kadar da BSMV ücreti vergi masrafı kapsamında, bütün taksitlere vade boyunca eklenir.
  • HSBC hayat sigortasız kredi faiz oranları 6 – 24 aylık vadeler için aylık %1,46’dır. 25 – 48 ay aralığındaki vadeler için HSBC hayat sigortasız kredi faiz oranları %1,51’den başlayacaktır.
  • Bu krediyi hayat sigortası yaptırmadan kullananlar yukarıdaki faiz oranlarından kredi kullanırlar. Hayat sigortası yaptıranların kullanacağı ihtiyaç kredisi faiz oranları daha düşük olacaktır. Ancak bu sefer de yıllık olarak ödeyeceğiniz hayat sigortası primi masraf olarak karşınıza çıkacaktır.

HSBC sigortasız ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

HSBC’ye hayat sigortasız ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler için birkaç yöntem vardır. Bunlardan biri gerekli belgeleri temin ederek HSBC şubelerine gitmektir. Anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler de internetten kredi başvuru formunu doldurabilirler. Peki HSBC’ye anında kredi başvurusu nasıl yapılır?


HSBC’ye anında kredi başvurusu nasıl yapılır?

HSBC’ye anında kredi başvurusu yapmak isteyen herkes bankanın resmi sitesi üzerinden ön başvuru yapabilir. HSBC’ye anında kredi başvurusu yapmak isteyenle bu bağlantıya tıklayabilirler.

HSBC sigortasız kredi başvurusu için şubeden istenen belgeler nelerdir?

HSBC sigortasız kredi başvurusu için şubeden istenen belgeler şunlardır:

  • Kimlik
  • Gelir belgesi
  • İkametgah belgesi ya da üzerinize kayıtlı herhangi bir fatura (son 3 aylık döneme ait olmalı)

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir