Anasayfa / Krediler / HSBC İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu
hsbc ipotekli kredi

HSBC İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu


HSBC konut teminatı karşılığında müşterilerine ipotekli ihtiyaç kredisi veriyor. Bu yazımızda HSBC konut ipotekli ihtiyaç kredisi hakkında bilgi verdik. HSBC ipotekli ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir? HSBC ipotekli kredi faiz oranları ne kadar? HSBC ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? HSBC ipotekli kredi başvurusu için şubelerden istenen belgeler nelerdir?

HSBC ipotekli ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir?

HSBC’den ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak için, tapusu size ya da bir yakınınıza ait bir evi bankaya teminat olarak göstermeniz gerekmektedir. Teminat olarak göstereceğiniz konut karşılığında 48 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. HSBC ipotekli kredi faiz oranları aylık %1,40’dan başlamaktadır.


Bankadan talep ettiğiniz kredi ve vade miktarına göre faiz oranları değişebilmektedir. HSBC’den kullanacağınız ipotekli kredi miktarının %0,5’İ kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır. İpotekli kredi aylık faiz tutarı üzerinden belli oranlarda KKDF ve BSMV alınmaktadır.  İpotekli ihtiyaç kredisi için taksite eklenen aylık faiz tutarının %15’i kadar KKDF yani Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi alınmaktadır. Yine aynı faiz tutarının %5’i oranında BSMV yabi Banka ve Sigorta Muamele Vergisi alınmaktadır. BSMV ve KKDF vergileri bütün ipotekli kredi taksitlerine bu oranlarda eklenir.

HSBC ipotekli ihtiyaç kredisi kapsamında kredi kullanabilmek için kendi adınıza hayat sigortası ve bankaya teminat olarak göstereceğiniz konut için konut kredisi ve DASK yaptırmak zorundasınız. Bu üç kredi kalemi için uygulanan yıllık prim tutarları kişinin kredi notuna, yaşına, gelir ve sağlık durumuna; ilgili konutun konumuna metrekaresine ve piyasa değerine göre değişebilecektir.


HSBC ipotek altına alacağı konuta evvela ekspertiz yapacaktır. Ekspertiz işlemi sonucu konutun piyasa değeri belirlenir. Ekspertiz işleminin ücretini müşteri öder. HSBC bankasının uyguladığı ekspertiz ücretleri konutun değerine ve konumuna göre 2358 TL’ye kadar yükselebilir. HSBC için ortalama ekspertiz fiyatları 750 TL’dir.

HSBC ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

HSBC ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu sadece şubelerden yapılabilir. Başvuru için şubeye gitmeden önce ipotekli kredi için gerekli belgeleri temin etmeniz kredi kullanım sürenizi azaltacaktır. Peki, HSBC ipotekli kredi başvurusu için şubelerden istenen belgeler nelerdir?

HSBC ipotekli kredi başvurusu için şubelerden istenen belgeler nelerdir?

HSBC ipotekli kredi başvurusu için şubelerden istenen belgeler şunlardır:

  • Kimlik
  • Gelir belgesi
  • İkametgah belgesi ya da üzerinize kayıtlı herhangi bir fatura (son 3 aylık döneme ait olmalı)
  • Bankaya teminat gösterilecek eve ait tapu belgesi istenir.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir