Anasayfa / Krediler / HSBC Anında Konut Kredisi Başvurusu (Kefilsiz)
kefilsiz konut kredisi

HSBC Anında Konut Kredisi Başvurusu (Kefilsiz)


Bu yazımızda HSBC konut kredisi hakkında ayrıntılı bilgi verdik. HSBC konut kredisi konusunda sorulan bazı soruları cevapladık.

HSBC kefilsiz konut kredisi özellikleri nelerdir? HSBC ev kredisi faiz oranı kaçtır? HSBC anında ev kredisi başvurusu nasıl yapılır? HSBC kefilsiz konut kredisi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?


HSBC kefilsiz konut kredisi özellikleri nelerdir?

HSBC kefilsiz konut kredisi kapsamında 120 aya kadar vade yapıyor. HSBC’nin tüketicilere verebileceği konut kredisi üst limiti, krediye konu olan evin ekspertiz değerinin %80’idir. HSBC ev kredisi faiz oranı aylık %1,25’tir. HSBC konut kredisi kullanacak olan tüketicinin karşılaşacağı masraflar ise şunlardır:

  • HSBC’den kullandığınız konut kredisi tutarının %0,5’i kadar tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor.
  • Ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti gibi masraflar müşteriden alınıyor.
  • Ekspertiz ücretleri 700 – 2358 TL arasında ekspertiz yapılacak evin değerine göre değişecektir.
  • HSBC kefilsiz olarak konut kredisi vermektedir. Kefil yerine krediyle alacağınız eve ipotek koyulur. İpotek tesis ücreti de tüketiciden alınacaktır. HSBC ipotek tesis ücreti 173 TL’dir.
  • HSBC kefilsiz konut kredisi TL cinsinden verilmektedir.
  • Konut kredisi kullanan kişilerin hayat, konut ve deprem sigortası yaptırması zorunludur. Hayat sigortası primi müşterinin yaşına, cinsiyetine ve gelir durumuna göre belirlenir. Konut ve DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) ise konutun konumuna, metrekaresine ve değerine göre değişecektir.

HSBC anında ev kredisi başvurusu nasıl yapılır?

HSBC anında ev kredisi başvurusu yapmak için HSBC resmi internet sitesini ya da mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. İnternet şifresi olan HSBC müşterileri internet bankacılığına giriş yaparak da kredi başvurusunda bulunabilirler. HSBC anında ev kredisi başvurusu yapmak isteyenler bu bağlantıya tıklayabilirler.


Bankaya anında konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz ancak konut kredisini kullanabilmeniz için mutlaka HSBC şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Konut kredisi başvurusu için gerekli olan belgeleri temin ederek şubelere giderseniz daha hızlı kredi kullanabilirsiniz. Peki, HSBC kefilsiz konut kredisi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

HSBC kefilsiz konut kredisi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

Konut kredisi için şubelere getirmeniz gereken belgeler şunlardır:

  • Kimlik
  • Gelir belgesi
  • HSBC konut kredisiyle satın alacağınız eve ait tapu belgesi.

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir