Anasayfa / Krediler / Halkbank Masrafsız Dost İhtiyaç Kredisi
Halkbank Masrafsız Dost İhtiyaç Kredisi
Halkbank Masrafsız Dost İhtiyaç Kredisi

Halkbank Masrafsız Dost İhtiyaç Kredisi


İhtiyaç kredileri günümüzde en çok tercih edilen kredilerden biri… Tüketicilerin ihtiyaç kredisi taleplerine karşı neredeyse tüm bankaların değişik kampanyalar düzenlediğini görüyoruz. İhtiyaç kredisi kapsamındaki bu kampanyalarda vade ve faiz oranları, verilebilecek kredi miktarı, ödeme süresi, başvuru aşamaları gibi konularda çeşitli farklılıklar görüyoruz. Durum böyle olunca tüketiciler kendisine en az masraf çıkaracak ve en düşük faiz oranlı kredilere yöneliyor.

Bu yazımızda Halkbank Dost kredi kapsamındaki, Halkbank Dost İhtiyaç kredisi ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Yazımızda Halkbank Dost İhtiyaç kredisi vade ve faiz oranları, Halkbank masrafsız dost ihtiyaç kredisi özellikleri, Halkbank masrafsız dost ihtiyaç kredisi başvurusu için istenen belgeler gibi konularda detaylı bilgi bulabilirsiniz.


Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Halkbank dost ihtiyaç kredisi hangi konular için çekilebilir ve genel özellikleri nedir? gibi soruları bu başlıkta cevaplayalım.

Dost İhtiyaç Kredisi’ni ihtiyaç kredisi kapsamındaki tüm konular için çekebildiğiniz gibi, başka bir bankadan almış olduğunuz ihtiyaç kredileri borçlarınız için de bu krediyi alabilirsiniz. Bir başka avantajı da kredi kartı borçlarınızı kapatmak için de Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi’ni alabiliyor olmanız. Yani tüm ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarınız ödemek için Halkbank Dost Kredi kampanyası kapsamındaki Halkbank Masrafsız dost ihtiyaç kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Halkbank dost kredi kampanyasının diğer özelliklerini sıralayalım:


 • Halkbank Dost ihtiyaç kredisi için herhangi bir dosya ücreti ve kredi tahsis ücreti alınmıyor. Bu sebeple adı masrafsız ihtiyaç kredisi olarak geçiyor.
 • Dost kredi ödemelerinize 48 aya kadar vade yapılıyor.
 • Masrafsız ihtiyaç kredisi için aylık %1,20 oranında faiz oranı ile kredi çekebiliyorsunuz.
 • Bankadan masrafsız kredi almak için Halkbank üzerinden hayat sigortası yapmanız gerekiyor. Hayat sigortası ücreti yıllık ortalama 30 TL civarında oluyor. Kredi miktarına, yaşa ve cinsiyete göre hayat sigortası primi değişiklik gösterebiliyor.

Halkbank masrafsız dost ihtiyaç kredisi başvurusu için istenen belgeler

Halkbank dost kredi başvurusunu tüm Halkbank şubelerinden yapabilirsiniz. Halkbank masrafsız dost ihtiyaç kredisi için istenen belgeleri sıralayalım:

 • Kimlik, ehliyet veya pasaport aslı ve fotokopisi,
 • Gelir belgesi:
 1. Kamuda çalışanlar için maaş bordrosu,
 2. Özel sektörde çalışanlar için maaş bordrosu ya da üzerinde haciz olmadığını gösteren güncel onaylı gelir belgesi, çalıştığı şirkete ait imza sirküleri, SGK hizmet dökümü
 3. Emekli vatandaşlar için kişinin emekli olduğunu gösteren SGK’dan alınan emekli belgesi, hesap cüzdanı,
 4. Serbest meslek ile geçinenler için güncel vergi levhası, gelir vergisi beyannamesi, güncel işletme hesap özeti, ticaret sicil gazetesi,
 5. Çiftçiler için: çiftçilik belgesi, müstahsil makbuzları, arazi tapu fotokopileri
 6. Diğer gelirlerle geçinenler için: faiz gelirlerini gösteren hesap cüzdanı, kira gelirleri için tapu ve kira kontratı fotokopisi
 7. Maaşınızı Halkbank üzerinden alıyorsanız gelir belgenizi ibraz etmeniz şart gerekmiyor.

Masrafsız kredi veya masrafsız ihtiyaç kredisi için diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir