Anasayfa / Krediler / Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma Kampanyası (Dost Konut Kredisi)
Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma Kampanyası
Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma Kampanyası

Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma Kampanyası (Dost Konut Kredisi)


Halkbank Dost Konut Kredisi adlı kampanya ile diğer bankalarda bulunan ev kredisi borçlarınızı Halkbank’a taşıyarak yeniden yapılandırma yapabilirsiniz. Bu şekilde ödemekte güçlük çektiğinizi kredi borçlarınızı yeniden yapılandırıp uzun vadelerde bankaya geri ödeyebilirsiniz. Halkbank konut kredisi yapılandırma kampanyası hakkındaki faiz, masraf ve başvuru bilgileri yazının devamında…

Halkbank Dost Konut Kredisi (Ev Kredisi Yapılandırma)

Halkbank Dost Konut Kredisi ile başka bankalara olan ev kredisi borcunuzu yeniden yapılandırıyor. Yapılandırma kredisi kullanan müşterilerden dosya masrafı alınmıyor. Yeniden yapılandırılan borçlara 180 aya kadar vade yapılabiliyor. 2018 yılında krediye uygulanan faiz oranları ise vadeye göre şöyle değişiyor:


Halk Bankası Konut Kredisi Yapılandırma Faizleri 2018

Banka, yapılandırma kredisi kapsamında 120 aya kadar vadeli finansmanlara aylık %1,27 faiz uyguluyor. 121 ile 180 ay arasındaki vadeler için uygulanan faiz oranı %1,33’e kadar çıkıyor.

Dost Konut Kredisi Masrafları

Konut kredisi yapılandırma kampanyasını kullanacak olan tüketiciler bazı masrafları ödemek zorundalar. Bu masrafları oluşturan kalemler ise şunlar:


 • Yapılandırma kredisi kullanımı için borca konu olan evin ekspertizinin yapılması gerekiyor. Ekspertiz ücretini müşteri ödüyor. Halkbank ekspertiz ücretleri 650 TL tutarında oluyor.
 • Dost konut kredisi kullanan kişinin evine ipotek koyuluyor. İpotek, kişi borcunu bitirene kadar ev üstünde kalıyor. İpoteğin eve uygulanması için alınan işlem ücreti yani ipotek tesisi ücreti müşteriden alınıyor.
 • Halkbank’ta Konut kredisi yapılandırma yapmak isteyenlerin, kredi konu olan eve için konut sigortası; kendileri için de hayat sigortası yaptırması gerekiyor.
 • Konut için DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) yaptırmak da yasal bir yükümlülük olarak ortaya çıkıyor.
 • Bütün bu masrafları içinde barındıran örnek maliyet bilgilerini alttaki başlıkta inceleyebilirsiniz.

Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma İçin Tüketiciye Yansıyan Örnek Maliyet

Başka bankalara konut kredisi kapsamında 100.000 TL borcunuzun olduğunu ve bu borcu Halkbank’ taşıyarak 120 ay vadeli yeniden yapılandırma yaptığınızı varsayarsak, ödemeniz gereken aylık taksit tutarı 1591 TL; bankaya ödeyeceğiniz toplam tutar ise 190.920 TL olacaktır. Bu hesap 2018 yılına ait olan %1,27 faiz oranına göre hesaplanmıştır.

Konut Kredisi Yapılandırma
Konut Kredisi Yapılandırma
Halkbank Ev Kredisi Başvurusu (Kredi Yapılandırma)

Kredi yapılandırma için istenen belgeler:

 • Nüfus cüzdanı
 • Gelir Belgesi:
  • Özel sektör çalışanlarından; bordro veya üzerinde haciz bulunmadığı ibaresi içeren güncel onaylı gelir belgesi, şirket imza sirküleri ve SGK hizmet dökümü,
  • Emeklilerden; SGK Emekli Belgesi, Emekli Maaş Hesap Cüzdanı (Emekli Halkbank müşterilerinin gelir belgesi getirmesine gerek yoktur:)
  • Serbest Meslek Erbaplarından; güncel vergi levhası, güncel işletme hesap özeti, yıllık gelir vergisi beyannamesi, ticaret sicil gazetesi,
  • Çiftçilerden; çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri ve müstahsil makbuzları,
  • Diğer Ek Gelir Belgeleri: Kira gelirleri için tapu, faiz gelirleri için hesap cüzdanı ve kira kontratı fotokopisi.
 • Halk Bankası’ndan konut kredisi kullanmak istiyorsanız faiz oranı ve kredi masrafı incelemesi yaptığımız Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı yazımızı mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir