Anasayfa / Krediler / Halkbank İpotekli İhtiyaç Kredisi
halkbank konut ipotekli kredi

Halkbank İpotekli İhtiyaç Kredisi


Halk Bankası müşterilerinin yüksek miktardaki kredi ihtiyacını karşılamak için ipotekli kredi veriyor. Bireysel Destek Kredisi kampanyası kapsamında Halkbank’a sahibi olduğunuz konutu teminat olarak göstererek kredi kullanabiliyorsunuz. Bu yazımızda Halkbank Bireysel Destek Kredisi kampanyasını araştırdık. Konuyla ilgili bazı soruları cevapladık. Halk Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri nedir? Halk Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı kaçtır? Halkbank bireysel destek kredisi başvurusu nasıl yapılır? Halkbank konut ipotekli kredi başvurusu için hangi belgeler istenir?

Halk Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri nedir? Halk Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı kaçtır?

Halk Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi kapsamında yüksek tutarlarda kredi kullanabilirsiniz. Banka teminat olarak alacağı konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar ihtiyaç kredisi verebiliyor. Bunun haricinde verilecek krediye ait bir üst limit bulunmuyor. Yani evinizin değeri ne kadar yüksek ise o kadar yüksek tutarda kredi kullanma imkanınız var. Halkbank konut ipotekli kredinin diğer özelliklerini sıralayalım:


 • Halkbank bireysel destek kredisi kapsamında vereceği kredilere 48 aydan fazla vade yapamıyor.
 • Kullanılacak kredi tutarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti alınıyor.
 • Halk Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi kullanan tüketicilerden BSMV ücreti alınmıyor. Krediye işletilen aylık faizin %15’i kadar KKDF alınıyor.
 • Halk Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,30 olarak belirlenmiş.
 • Halkbank Bireysel Destek Kredisi kapsamında vereceği kredi için evinize ipotek koyuyor demiştik. Bu sebeple evinizin değeri önceden belirleniyor. Ekspertiz denilen bu işlemin ücreti 650 TL’dir.
 • Evinize ipotek koyma işleminin de bir ücreti mevcut. Bu ücrete ipotek tesis ücreti deniliyor. Halkbank ipotek tesis ücreti olarak müşterisine 150 TL civarında masraf çıkarıyor.
 • Halkbank konut ipotekli kredi kullandınız ve kredi taksitlerinizi vadesi dolmadan topluca ödemek istedinizi diyelim. Bu durumda erken ödeme cezası adı altında Halkbank’a bir bedel ödemek durumundasınız. Erken ödeme cezası kalan borcun vadesine göre hesaplanıyor. Bankaya olan borcunuzun vadesi 36 aydan az ise, kalan borcun %1’inden fazla olmamak üzere, bankaya erken ödeme cezası ödüyorsunuz. Bankaya olan borcunuzun vadesi 36 aydan fazla ise kalan borcun %2’sinden fazla olmamak üzere, bankaya erken ödeme cezası ödüyorsunuz.

Halkbank bireysel destek kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Halkbank bireysel destek kredisi başvurusu Halkbank şubelerinden yapılabilmektedir. Bu kredi içi başka bir başvuru kanalı bulunmamaktadır.

Halkbank konut ipotekli kredi başvurusu için hangi belgeler istenir?

Halkbank konut ipotekli kredi başvurusu için hangi belgeler şunlardır:


 • Nüfus cüzdanı,
 • Gelir belgesi (Varsa kira,mevduat gibi ek gelir belirten belgeler)
 • Bankaya teminat olarak gösterilecek konutun tapu belgesi,
 • İkametgah belgesi

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

bir yorum

 1. Avatar

  1500 mk arsa ve iki katlı evim var gelirim ise bağkur emeklisiyim ben ben arsa ve evime ipotek bıraktırıp kredi çekmek istiyorum ama burdaki şubeleniz sıkıntı yaratıyor şubenize ek eleman alırsanız hizmekleriniz daha iyi olur ve bizde bu durumdan yararlanabiliriz hakkari yüksekova’dan saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir