Anasayfa / Krediler / Halkbank Canım Evim Konut Kredisi Kampanyası 2018
Halkbank Canım Evim Konut Kredisi Kampanyası
Halkbank Canım Evim Konut Kredisi Kampanyası

Halkbank Canım Evim Konut Kredisi Kampanyası 2018


Halk Bankası 15 yıla kadar vadeli olarak konut kredisi veriyor. Canım Evim adlı bu kampanyanın faiz oranları, masraf bilgileri ve başvuru bilgileri hakkında ayrıntılı bilgiye bu yazı üzerinden erişebilirsiniz.

Halk Bankası Canım Evim Konut Kredisi

Ev finansmanı için verilen bu kampanya için 180 aya kadar vade yapılıyor. Kampanya kapsamında müşteriye verilebilen kredi üst limiti, evin ekspertiz değerinin %80’idir. Canım Evim Konut Kredisi kampanyasının aylık faiz oranı kullanılan kredi vadesine göre değişecektir. 10 yıla kadar vadeli krediler için %1,27; 10 yıldan 15 yıla kadar olan vadeler için %1,33 oranında faiz uygulanmaktadır. Bu krediyi kullanan müşterilerin ödeyeceği masraflar ise şunlardır:


 • Müşteri kullandığı ev kredisi tutarının %0,5’i kadar dosya masrafı öder.
 • Ekspertiz ücreti olarak müşteri ortalama 650 TL tutarında masraf öder.
 • Banka eve ipotek koyacağından, müşteri ipotek tesisi ücreti olarak 155 TL öder.
 • Halkbank konut kredisi kullandırma politikalarına göre, müşteri kredi kullanabilmek için ilgili eve konut sigortası ve DASK yaptırmalıdır.
 • Konut sigortası primleri evin metrekaresine, konumuna ve diğer özelliklerine göre değişebilir.
 • DASK yani Zorunlu Deprem Sigortası primleri de yine evin özelliğine göre değişecektir.
 • Bütün masraflar ortalama olarak hesaplandığında, bu kredi kampanyasının yıllık maliyeti %14 – 15 civarında olmaktadır. Bu maliyet oranı müşterinin ve gayrimenkulün özelliğine göre artabilir veya düşebilir.

Halkbank Konut Kredisi Başvurusu

Halk Bankası’na konut kredisi yapmak isteyen tüketiciler, internetten ön başvuru yapabilirler. Ön başvurunun amacı; müşterinin bankadan talep ettiği kredi tutarını kullanabileceğini ya da kullanamayacağını şubelere gitmeden öğrenebilmesidir. Bu sebeple internetten ev kredisi ön başvurusu yapmak mantıklı bir hareket olacaktır. İnternet üzerinden Halkbank konut kredisi başvurusu yapmak isterseniz bu bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

Halkbank, konut kredisi ön başvurunuzu onaylarsa, dilediğiniz bir Halkbank şubesine müracaat ederek kredinizi alabilirsiniz. Ancak Halkbank şubelerine giderken yanınızda şu evrakları götürmeniz gerekmektedir:


 • Nüfus cüzdanı (sürücü belgesi ya da pasaport da kabul edilir)
 • Gelir Belgesi:
  • Özel sektör çalışanlarından; bordro veya üzerinde haciz bulunmadığı ibaresi içeren güncel onaylı gelir belgesi, şirket imza sirküleri ve SGK hizmet dökümü,
  • Emeklilerden; SGK Emekli Belgesi, Emekli Maaş Hesap Cüzdanı (Emekli Halkbank müşterilerinin gelir belgesi getirmesine gerek yoktur:)
  • Serbest Meslek Erbaplarından; güncel vergi levhası, güncel işletme hesap özeti, yıllık gelir vergisi beyannamesi, ticaret sicil gazetesi,
  • Çiftçilerden; çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri ve müstahsil makbuzları,
  • Diğer Ek Gelir Belgeleri: Kira gelirleri için tapu, faiz gelirleri için hesap cüzdanı ve kira kontratı fotokopisi.

Halkbank’ın diğer kredi kampanyalarını incelemek isterseniz bu bağlantıya tıklayınız.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir