Anasayfa / Genel / Halk Bankası’ndan Emeklilere Düşük Faizli Kredi

Halk Bankası’ndan Emeklilere Düşük Faizli Kredi


Halk Bankası, maaş müşterisi olan emekliler için düşük faizli ihtiyaç kredisi veriyor. Bu yazımızda Halk Bankası Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi kampanyasını araştırdık. Halkbank Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir? Halkbank Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi faiz oranları nasıldır? Halkbank Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi başvurusu nasıl yapılır? Cevaplar yazımızda…

Halkbank Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

Halkbank Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi ihtiyaç kredisi avantajlarından, maaşını Halkbank’tan alan bütün emekliler faydalanabiliyor. Kredinin özelliklerini sıralayalım:


  • Halkbank emekli kredisi için 48 aya kadar vade yapılıyor?
  • Bu krediyi masrafsız ya da standart olarak iki şekilde de kullanabilirsiniz.
  • Halkbank Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi faiz oranları; standart kredi için %1,15 , masrafsız kredi için %1,25 olarak belirlenmiş.
  • Masrafsız emekli kredisi için kredi tahsil ücreti alınmıyor. Standart emekli kredisi için kredi miktarının %0,05’i oranında kredi tahsil ücreti alınıyor.
  • Standart ve masrafsız emekli kredisi için BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi) ve KKDF (Kredi Kaynak Destekleme Fonu) kapsamında masraf çıkarılmaktadır. BSMV ücreti kredinin aylık faiz maliyetinin %5’i oranında aylık taksitlerinize eklenmektedir. KKDF ücreti ise yine aylık faiz maliyetinin %15’i oranında taksitlerinize eklenir.
  • Halkbank emekli kredisi için de hayat sigortası yaptırmak şarttır. Hayat sigortası primi tutarı kredi almak isteyen kişinin yaşına, cinsiyetine, alacağı kredi miktarına ve sağlık durumuna göre değişecektir. 48 ay vadeyle 10.000 TL emekli kredisi kullanan 50 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 99,18 TL’ dir.
  • Standart emekli kredisinin yıllık maliyeti oranı %18.2176 olarak hesaplanmıştır. Masrafsız emekli kredisinin yıllık maliyet oranı %19.5618 olarak hesaplanmıştır.

Halkbank Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Anında emekli kredisi başvurusu için sms, Halkbank internet şubesi veya Halkbank çağrı merkezini kullanabilirsiniz. Sms ile anında emekli kredisi başvurusu için aralarında boşluk bırakarak ”EMEKLI, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” yazarak 3452’ye gönderebilirsiniz.

Halkbank anında kredi için, Halkbank müşterisi olmayanlar da dahil, Halkbank internet sitesini kullanabilirsiniz. Halkbank İnternet sitesinden kredi başvurusu için tıklayın.


Halkbank müşterisi iseniz Halkbank internet şubesinden başvuru yapabilirsiniz. İnternet şubesi için tıklayınız.

Ayrıca Halk Bankası Çağrı Merkezi numarası olan 0850 222 0 400‘ü arayarak kredi başvuru talebinde bulunabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir