Anasayfa / Krediler / Halk Bankası Özel Sektörde Çalışanlara İhtiyaç Kredisi

Halk Bankası Özel Sektörde Çalışanlara İhtiyaç Kredisi


Ülkemizin önde gelen kamu bankalarından birisi olan Halk Bankası müşterilerine çok çeşitli krediler sağlıyor. Bunlardan birisi de Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi… Bu yazımızda Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi özellikleri nelerdir? Halkbank Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi faiz oranları nasıldır? Halkbank Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi başvurusu nasıl yapılır? Cevaplar yazımızda…

Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi özellikleri nelerdir?

Özel sektörde maaşlı çalışan vatandaşlar bu krediye başvuru yapabilirler. Kredinin özelliklerini sıralayalım:


 • Bu kredinin standart ve masraflı olmak üzere iki türü bulunuyor.
 • Masrafsız Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi için kredi tahsis ücreti alınmıyor.
 • Standart Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi için alacağınız kredi miktarının %0,5’i oranında kredi tahsi ücreti alınıyor.
 • Standart ve masraflı kredinin aylık faiz oranları da farklılık gösteriyor.
 • Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi faiz oranları ; masrafsız kredi seçeneği için %1,26, standart kredi seçeneği için %1,16 olarak belirlenmiştir.
 • Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisisi için 48 aya kadar vade yapılıyor.
 • Hem masrafsız hem de standart kredi için BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi) ve KKDF (Kredi Kaynak Destekleme Fonu) kapsamında gider çıkarılmaktadır. BSMV ücreti kredinin aylık faiz maliyetinin %5’i oranında aylık taksitlerinize yansıtılır. KKDF ücreti ise yine aylık faiz maliyetinin %15’i oranında taksitlerinize yansıtılır.
 • Yine her iki türde kredi için de hayat sigortası yaptırma zorunluluğu vardır. Hayat sigortası primi yıllık olarak alınır. Bu prim hesabı kredi alacak kişinin yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu, aldığı kredi miktarı gibi kriterlere göre farklılık gösterebilir. Bu kredi için 48 ay vade ile 50.000 TL kredi alan 35 yaşındaki bir müşteri için yıllık hayat sigortası primi 148 TL olarak hesaplanmıştır.
 • Ayrıca yukarıda belirttiğimiz faiz oranlarından faydalanabilmek için banka bazı şartlar koymuş. Bunlar; Halkbank aracılığı ile hayat sigortası yaptırmak ve bankada kredili mevduat hesabı açtırmaktır.
 • Bu kampanya için standart kredi yıllık maliyeti oranı %18.3859 olarak, masrafsız kredi için yıllık maliyet oranı %19.7316 olarak hesaplanmıştır.
 • Bu kredi için yıllık maliyet oranı hesabı; faiz, tahsis ücreti, sigorta ve vergiler gibi kalemlerin toplanmasıyla yapılmıştır.

Halkbank Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Bu kredinin başvurusu Halk Bankası şubelerinden yapılabiliyor.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir