Anasayfa / Krediler / Halk Bankası Halk Günü Kredisi 2017
halk günü ihtiyaç kredisi

Halk Bankası Halk Günü Kredisi 2017


Halk Bankası her yıl, kuruluş yıl dönümü sebebiyle, Halk Günü adıyla ihtiyaç kredisi vermektedir. 2017 yılında da Halk Günü ihtiyaç kredisi verilmeye devam ediyor. Yazımızda halk günü kredisi hakkında detaylı bilgi verdik.

Halk Günü İhtiyaç Kredisi 2017

Bir ihtiyaç kredisi ürünü olan Halk Günü kredisi belli bir dönem için verilecektir. Bu krediden 22.05. 2017 – 21.06.2017 arasında faydalanabilirsiniz. Halk günü ihtiyaç kredisinin diğer özelliklerini sıralayalım:


  • Halk günü ihtiyaç kredisi için kredi üst limiti 79 bin TL’dir. Bu kredi için 48 aya kadar vade yapılmaktadır.
  • Halk günü kredisi için faiz oranları %1,13 – %1,18 arasındadır. Masrafsız olarak kullanılmak istenen halk günü kredisi için %1,18 faiz oranı uygulanmaktadır.
  • Kredi tutarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti alınır. Aylık faiz tutarının %5′ kadar Banka Sigorta Muamele Vergisi ve %15’i kadar Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu adıyla vergi alınır. BSMV ve KKDF adı ile alınan bu vergiler vade süresince kredi taksitlerine yansıtılır. Bu vergiler bu şekilde kredi kullanan kişiden tahsil edilmektedir.
  • Krediyi kullananlar hayat sigortası yaptırmak zorundadır. Hayat sigortası yıllık prim gideri kredi tutarına ve müşterinin özelliklerine göre değişmektedir. Yıllık hayat sigortası primi ortalama 100 TL civarındadır.
  • Müşteri bu kredinin masrafsız seçeneğini seçerse; krediden tahsis ücreti alınmaz. %1,18 faiz oranı uygulanır.

Halk Günü İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Halk günü ihtiyaç kredisi başvurusu için internet ya da sms bankacılığı gibi hizmetler kullanılamıyor. Halk günü ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için Halk Bankası şubelerine istenen belgelerle beraber gitmek gerekiyor.

Halk Günü İhtiyaç Kredisi için istenen belgeler

Halk günü kampanyası, ihtiyaç kredisi kapsamında olduğu için bu kampanya için istenen belgeler de ihtiyaç kredisi için istenen belgeler ile aynıdır. Halk Günü İhtiyaç Kredisi için istenen belgeler :


  • Gelir belgesi, kimlik ve ikametgah belgesi
  • İkametgah belgesi yerine, başvuru sahibine ait güncel fatura da kabul edilir.
  • Halkbank maaş müşterilerinin maaş bordrosu getirmesi gerekmez.

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir