Anasayfa / Krediler / Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (Güncel Liste)
Gelir Belgesiz Kredi

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (Güncel Liste)


Ev hanımları, sigortasız çalışanlar, sabit geliri olmayanlar, geliri olup da gelirini kanıtlayamayanlar ya da herhangi bir işte çalışmayan tüketiciler bankalardan kredi alma konusunda zorluk çekiyorlar. Bu yazımızda bu durumda olanlara kredi kullanımı konusunda çare olabilecek bazı fikirler vermeye çalıştık.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Kullanılır?

Bankalardan kredi alabilmenin ilk şartı sabit bir gelire sahip olmaktır. Çünkü bankalar, geliri olmayana ya da gelirinin belgeleyemeyen kişileri riskli müşteri olarak görür. Sigortasız olarak çalışıyorsanız, sabit bir maaşınız yoksa gelir belgesiz kredi kullanabilmek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.


Ek Gelir Beyanı ile Bordrosuz Kredi Kullanmak

Banka kredisi kullanabilmeniz için mutlaka bir ek gelire ya da mal varlığına sahip olmanız gerekir. Mevduat faizi, kira gibi ek gelirlerinizi bankalara beyan ederseniz kredi kullanma ihtimaliniz artacaktır. Kira gelirinizle kredi başvurusu yapmak isterseniz; kira kontratı ve kiraya verilen taşınmazın tapusu ile bankalara başvurabilirsiniz.

Mevduat faizi geliriniz varsa ve bu gelire dayanarak kredi kullanmak istiyorsanız; mevduata dair hesap cüzdanıyla bankalara kredi başvurusu yapabilirsiniz.


Taşınır – Taşınmaz İpoteği ile Gelir Belgesiz Kredi Kullanmak

Gelir belgesiz kredi kullanmanın bir yolu da bankalara bir taşınırı – taşınmazı teminat göstermektir. Ev, arsa, iş yeri gibi taşınmazlara ve otomobil, kamyon, iş makinesi gibi mallara sahipseniz; banka ipotekli kredi kullanabilirsiniz. Neredeyse bütün bankalar gayrimenkul ipotekli kredi veriyor. İpotekli kredi kullanmak istiyorsanız İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar başlıklı yazımızı mutlaka okuyunuz.

Hiçbir Mal Varlığı ve Geliri Olmayan Kişiler Kredi Kullanabilir Mi?

Hiçbir mal varlığı ve geliri olmayan bir kişinin bankalardan kredi alabilmesi, bırakın krediyi kredi kartı alabilmesi bile imkansızdır. Ancak uzun yıllardır kredi kartı kullanıyorsanız ve kredi kartı ödemelerinizi hiç aksatmadıysanız; kredi kartını kullandığınız bankaya kredi başvurusu yapmanız mantıklı olabilir. Ama kredi alma ihtimalinizi çok düşük olacağını da belirtmekte fayda var.

Gelir ve mal varlığı olmayan kişiler, sabit geliri olan ya da taşınır – taşınmaz mal sahibi olan bir yakınını bankaya kefil olarak gösterebilir. Bu şekilde kredi kullanma ihtimaliniz daha yüksektir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesi istemeden yani bordrosuz kredi veren bankalar şunlardır:

  • Enpara.com
  • Cepteteb
  • ING Bank
  • Nkolaykredi.com.tr
  • Denizbank

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

bir yorum

  1. Avatar

    Mrb ben iş bankasından maaş alıyorum ve ayrıca bankamatik kredi ödüyorum kredi kart borçlarım onları ödemek istiyorum. Çok açıl 5000 tl ihtiyacım var bankam vermedi ne olur inanın oducem yeterli borçlarım bitsin rahatlıkla oderım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir