Anasayfa / Bankalar / Garanti Bankası’ndan EFT İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası’ndan EFT İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?


Bankacılıkta çok sık kullanılan para transferi işlemlerinden biri de EFT’dir. Gün içinde yapılan EFT gönderimi hataları işlerinizi aksamasına sebep olabilir. Yanlış hesaba gönderilen EFT’ler size zaman kaybettirebilir. Peki, EFT işlemi nasıl iptal edilir?

Bu yazımızda Garanti Bankası’ndan yanlış hesaba gönderilen EFT’lerin nasıl iptal edileceğini anlattık.


Garanti EFT iptal etme işlemi nasıl yapılır?

Garanti eft iptal etme işlemi :

Garanti hesabınızdan yanlış hesaba EFT  yapıldığında, EFT iptali için hangi işlemler yapılabilir?

Garanti’den yanlış hesaba EFT gönderdiğinizi anlayınca yapılması gereken ilk şey; Garanti Bankası’nın müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 333‘ü arayıp durumunuzu bildirmeniz gerekir. Eğer çabuk davranırsanız yapılan EFT’nin iptali kolayca gerçekleşebilir. Çünkü EFT işlemi önce Garanti EFT havuzuna düşmektedir. EFT havuzundan da karşı hesaba aktarılmaktadır. Bu esnada müşteri hizmetlerine ulaşıp EFT işleminizi iptal etmek istediğinizi belirterek paranızı hesabınıza iade ettirebilirsiniz.


Peki, EFT karşı hesaba geçerse ne yapmak gerekiyor?

Bu durumda da yapılacak ilk şey Garanti Bankası’nın müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 333‘ü aramaktır. Müşteri hizmetlerini arayıp yanlış hesaba para gönderdiğinizi ve gönderdiğiniz paranın hesabınıza iade edilmesini istediğinizi görevli kişiye belirtmelisiniz. Bu durumda para gönderilen kişi ile iletişime geçilerek onay alındıktan sonra EFT işleminin hatalı olduğu teyit edilir ve paranız hesabınıza iade edilir. Bu sorunlar büyük ölçüde müşteri hizmetlerinden çözülmektedir. Ancak karşı tarafın kötü niyetli olduğu durumlarda da karşılaşabiliyoruz. Böyle durumlarda Garanti şubesine ve karşı hesabın bulunduğu bankaya konu ile ilgili dilekçe vermeniz sorununuzu büyük ihtimalle çözecektir. Anlattığımız her yolu denemenize rağmen sorun çözülmedi ise hukuki yollara başvurmanızı öneriyoruz.


Kaçırma!

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

İçindekiler1 ENFLASYONA ENDEKSLİ VADELİ HESAP NEDİR?1.1      ENFLASYONA ENDEKSLİ KAZANDIRAN VADELİ HESAPLAR HANGİ PARA BİRİMLERİNDEN …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir