Anasayfa / Krediler / Garanti Bankası Anında Konut Kredisi Başvurusu
Anında Konut Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası Anında Konut Kredisi Başvurusu


Garanti Bankası, tüketicileri anında konut kredisi başvurusu yaptırabiliyor. Bu yazımızda Garanti Bankası konut kredisi hakkında bilgi verdik. Garanti Bankası konut kredisi özellikleri nelerdir? Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı ne kadar? Garanti Bankası ev kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Garanti Bankası konut kredisi özellikleri nelerdir?

Garanti, müşterilerine hızlı kredi sağlamasıyla biliniyor. Garanti ev kredisi kapsamında kefil istenmiyor. Bunun için bu kampanya kefilsiz konut kredisi kapsamındadır denilebilir. Garanti vereceği konut kredileri için 240 aya kadar vade yapıyor. Konut kredisi ödemeleri için de müşteriye azalan taksitli, artan taksitli, sabit taksitli vs. seçenekler sunuluyor. Garanti Bankası ev kredisi hakkında diğer bilgiler şöyle:


  • Garanti ev kredisi kapsamında kullanacağınız kredi; kredi ile satın alacağınız evin ekspertiz değerinin %80’idir. Krediyle alacağınız evin değeri 100.000 TL ise Garanti Bankası’ndan 80.000 TL’ye kadar kefilsiz konut kredisi kullanabilirsiniz.
  • Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı %1,25’tir.
  • Banka müşterisinin kredi ile satın alacağı konuta ya da müşteriye ait olan başka bir gayrimenkule ipotek koymaktadır. Müşterinin bankaya olan kredi borcu bitince ipotek kaldırılır. İpotek kurma işlemi için müşteriden 160 TL ücret alınmaktadır.
  • Garanti’den kullanacağınız kredinin %0,5’i kadar kredi tahsis ücretinin gider olarak bankaya ödersiniz.
  • Garanti, kredi vereceği eve önce ekspertiz uygular. Ekspertiz ücreti 750 TL’dir ve bu ücret de müşteriden alınır.
  • Garanti’den ev kredisi kullanacak müşterilerin konut ve hayat sigortası yaptırması zorunludur.

Garanti Bankası ev kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Garanti Bankası hızlı kredi verme konusunda oldukça iyi yorumlar alıyor. Bu kredinin kefilsiz konut kredisi kapsamında olması ise diğer bir avantaj… Peki, Garanti Bankası ev kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Garanti Bankası anında konut kredisi başvurusu yapmak isterseniz bu bağlantıya tıklayın. Açılacak olan sayfanın sağ tarafındaki ”Sizi Arayalım” sekmesine tıklayın. Açılan sayfadaki bölümlere T.C. Kimlik numarası, ad soyad ve cep telefonu bilgilerinizi girip ”devam” sekmesine tıklayın. Bu işlem sonucunda Garantiye anında konut kredisi başvurusu yapmış olacaksınız. Banka görevlisi size kısa sürede dönüş yapacaktır. Banka, kredi kullanmak için uygun olduğunuzu bildirirse, Garanti şubelerinden kolayca konut kredisi kullanabilirsiniz.Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir