Anasayfa / Bankalar / Fibabanka’dan Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?

Fibabanka’dan Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?


Bu yazımızda Fibabanka hesabınızdan yanlış hesaba yaptığınız EFT işleminin nasıl iptal edileceğini anlattık.

Fibabanka EFT iptal etme işlemi nasıl yapılır?

Fibabanka EFT iptal etme işlemi

Fibabanka hesabınızdan EFT yaptınız. EFT yaptığınız karşı hesabın yanlış olduğunu farkettiniz. Bu durumda yapmanız gereken en önemli şey çabuk davranmaktır. Hiç vakit kaybetmeden 444 88 88 ya da 0850 222 77 77 numaralı Fibabanka müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Çünkü Yaptığınız EFT doğrudan karşı hesaba geçmez. Önce Fibabanka’ın EFT havuzuna düşer. EFT işlemi onaylandıktan sonra da karşı hesaba aktarılır. Bu sebeple EFT karşı hesaba geçmeden önce hemen Fibabanka müşteri hizmetlerini aramanız ve EFT işleminizi iptal ettirmek istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.


Peki, EFT karşı hesaba geçerse ne yapmak gerekiyor?

EFT işlemini iptal ettiremediniz ve EFT karşı hesaba geçti. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey yine Fibabanka müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirmek olmalı. Daha sonra ise EFT gönderdiğiniz bankanın müşteri hizmetlerini aramalı ve durumu anlatıp EFT işlemini iptal etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Karşıdaki kişi kötü niyetli değil ise bu istediğiniz kabul görecektir. Ancak aksi de olabilir. EFT işleminiz iptal edilmedi ve karşı hesaba geçti. Bankaların müşteri hizmetlerinden de sonuç alamadınız. Bu durumda yapmanız gereken şey Fibabanka’ya ve karşı bankaya dilekçe vermektir. Verilen bu dilekçe sonucunda çok yüksek bir ihtimalle paranız iade edilecektir. Aksi bir durum ile karşılaşırsanız hakkınızı hukuki yollardan aramayı deneyebilirsiniz.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.



Kaçırma!

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

İçindekiler1 ENFLASYONA ENDEKSLİ VADELİ HESAP NEDİR?1.1      ENFLASYONA ENDEKSLİ KAZANDIRAN VADELİ HESAPLAR HANGİ PARA BİRİMLERİNDEN …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir