Anasayfa / Krediler / Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?


Bazı bankalar çalışmayan ya da evde çalışan kadınlara kredi verebiliyor. Bu yazımızda ev hanımlarına kredi veren bankalar ile ilgili araştırma yaptık. Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri, ev hanımlarına kredi veren bankaların şartları nelerdir, ev hanımları nasıl kredi kullanır? Soruların cevapları yazımızda…

Ev hanımları nasıl kredi kullanır? Ev hanımlarına kredi veren bankaların şartları nelerdir?

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi bankalar kişilere kredi vermek için bazı şartlar arıyorlar. Bunlar kredi notu, sabit gelir, kişinin istihbaratının olumlu olması gibi şartlardır. Ev hanımlarının büyük bölümünün kredi notu yoktur çünkü kredi notunun hesaplanabilmesi için kişinin geçmişte bankalar aracılığı ile kredi kartı alma, kredi çekme gibi işlemler yapmış olması gerekiyor. Bildiğiniz üzere ev hanımlarının aylık sabit gelirleri de yok. Peki, bu olumsuzluklar var iken ev hanımları nasıl kredi kullanır?


Ek Gelir Gösterme: Kira geliriniz varsa veya evde bazı işler yaparak gelir elde ediyorsanız bunları ek gelir kapsamında bankalara bildirin. Ev hanımları bankalara ek gelir sahibi olduklarını beyan ederlerse kredi alma şansları yükselebilir.

Ailenizden size kalan emekli aylığı: Vefat eden eşinizden ya da büyüklerinizden size kalan bir emekli aylığı var ise bunu bankalara gelir olarak gösterebilir ve kredi alabilirsiniz.


Gayrimenkul veya taşıtınız var ise ipotek gösterme: herhangi bir malın sahibi iseniz bu malı bankalara ipotek olarak gösterebilir ve ipotek karşılığı kredi alabilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar için tıklayınız.

Bankalarda bulunan varlıklar: Bankalarda birikim hesabı, yatırım hesabı gibi varlıklarınız mevcutsa, bu varlıkları teminat olarak gören bankalar size kredi verebilir.

Kefil: Size kefil olmayı kabul edecek birileri de kredi alabilmenize yardımcı olacaktır. Ancak kefil olacak kişi sabit gelirli ya da mülk sahibi olmalıdır.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri?

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Akbank ve Ing Bank ipotek göstermeniz karşılığında kredi veren bankalardan bazıları. Mal sahibi olan ev hanımları ihtiyaç kredisi almak için bu bankalara başvurabilirler. İpoteksiz kredi için tüm bankalara başvurabilir şansınızı deneyebilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir