Anasayfa / Genel / Emlak Vergisi İtirazı Nasıl ve Nereye Yapılır?

Emlak Vergisi İtirazı Nasıl ve Nereye Yapılır?

Devlet, sahibi olduğunuz taşınmazlardan her sene emlak vergisi almaktadır. Emlak vergileri 4 senede bir kere belediyelere bağlı komisyonlar tarafından hesaplanmaktadır. Bazı vatandaşlar 2017 yılı içinde hesaplanan emlak vergilerinin aşırı miktarda arttığından şikayet etmekteler. Geçmiş senelere göre 7 kata kadar artan emlak vergilerine vatandaşlar tarafından tepki büyük… Bu vergilere itiraz etmek ve emlak vergilerinin yeniden hesaplanmasını talep etmek vatandaşların yasal hakkıdır. Peki, Emlak vergisi itirazı nasıl yapılabilir? Emlak vergisi itirazı hangi kuruma yapılır? Emlak vergisi için son itiraz tarihi ne zaman? Cevaplar aşağıda…

Emlak vergisi itirazı nasıl yapılabilir?

Emlak vergisi itirazı yapabilmeniz için öncelikle sahibi olduğunuz taşınmaza ait olan emlak vergisi tutarını bilmeniz ve belgelemeniz gerekiyor. Bunun için sahibi olduğunuz taşınmazın bağlı olduğu yerleşim birimindeki muhtarlıklara müracaat edip mükellefi olduğunuz emlak vergisini öğrenebilir ve belgeleyebilirsiniz. Peki, Emlak vergisi itirazı hangi kuruma yapılır?

Emlak vergisi itirazı hangi kuruma yapılır?

Muhtarlıklardan alacağınız belgede Emlak Vergisi Komisyonu’nun belirlediği vergi miktarı yazacaktır. Bu belgeyle birlikte, taşınmazın bulunduğu yerdeki Vergi Mahkemesine emlak vergisi itirazı için başvurabilirsiniz. Peki, Emlak vergisi için son itiraz tarihi ne zaman?

Emlak vergisi için son itiraz tarihi ne zaman?

Emlak vergisi konusunda mağdur olduğunuzu düşünüyorsanız, size ait taşınmazın bulunduğu mahalledeki muhtarlıktan emlak vergisini gösteren belgeyi alıp yine taşınmazın bulunduğu yerleşim birimine bakan vergi mahkemesine itirazda bulunabilirsiniz. Emlak vergisi için itirazda bulunabileceğiniz son tarih 7 Eylül 2017’dir. Mesai bitimine kadar itirazda bulunmazsanız, belirlenen emlak vergileri 4 sene geçerli olacaktır.


Google Reklamları

Kaçırma!

Ing Bank Teknokredi

Ing Bank Teknokredi Başvurusu – Teknosa 2018

ING Bank son zamanlarda verdiği kredilerle dikkat çekiyor. Çeşitli kredi kampanyalarıyla müşteri çeken ING Bank, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir