Anasayfa / Krediler / Emekliye Faizsiz Kredi Müjdesi 2019
Emekliye faizsiz kredi veren bankalar
Emekliye faizsiz kredi veren bankalar

Emekliye Faizsiz Kredi Müjdesi 2019


Kamu bankaları emekliye faizsiz kredi vermek için bazı hazırlıklar yapıyor. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın kampanya çalışmaları devam ediyor. Yakın zamanda emeklilere faizsiz kredi verilmesi öngörülüyor. Kredi bilgilerinin ise şöyle olması bekleniyor:

Emeklilere Faizsiz İhtiyaç Kredisi Düzenlemesi

Düzenlenecek kampanyalara göre emeklilerin maaş müşterisi olduğu bankalardan faizsiz kredi kullanması mümkün olacak. Faizsiz kredi başvuruları için müşterinin bankaya kimliğiyle başvurması yetecek. Müşteriden başka bir belge istenmeyecek.


Ne kadar Faizsiz Kredi Kullanabilirim?

Emekli vatandaşlar maaşlarını aldıkları bankalara, aldıkları emekli maaşının on katına kadar faizsiz kredi başvurusu yapabilecek. Müşteriler için uygulanacak faizsiz kredi üst sınırı bu şekilde belirtiliyor.

Kredi Taksitleri Nasıl Ödenecek?

Emekli müşterilerin kullandıkları faizsiz kredinin taksitlerini ödemek için ekstra bir işlem yapması gerekmeyecek. Çünkü taksitler otomatik olarak emeklinin maaşından kesilecek. Kullanılacak kredi tutarı ve vade bilgileri için bankayla özel görüşülebilecek.


Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Faizsiz kredi başvuruları için kamu bankalarından açıklama bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde bankaların faizsiz kredi kampanyalarını duyurması bekleniyor. Tarih netleşir netleşmez bu yazı üzerinden siz değerli okurlarımıza duyuracağız.

Faizsiz Kredi Ne İşe Yarayacak?

Bu kampanyalar için faiz ve dosya masrafı alınmayacak. Böylece emekli vatandaşlar rahatça kredi kullanabilecek. Emeklilerin çektiği nakit sorunu da bu şekilde geçici de olsa bir çözüme kavuşmuş olacak. Emeklilerin maaşlarına yapılacak Temmuz zamları da bu nakit sorununun çözümüne yardımcı olacak. Zamlı maaş alan emekli faizsiz kredi taksitlerini daha rahat ödeyebilecek.

Şu anda faizsiz kredi veren banka var mı?

Şu anda hiçbir banka faizsiz kredi vermiyor. Aksine bütün krediler için faiz oranlarında aşırı bir yükseliş var. Konut faiz indirimi gibi bazı kampanyaların da sona ermesi ile faizler çok ciddi bir yükselişe geçmiş görünüyor. Faizsiz emekli kredisinin en azından emekliler için bir çözüm olmasını umuyoruz.

Sorularınızı bizimle paylaşmak isterseniz yorum kısmını kullanabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir