Anasayfa / Bankalar / Denizbank’tan Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?

Denizbank’tan Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?


Yanlışlıkla başka hesaba para gönderme durumu sıklıkla yaşanıyor. En çok kullanılan para transferi işlemlerinden biri olan EFT yapılırken de bu tip sorunlar olabiliyor.  Bu makalemizde Denizbank’tan yanlış hesaba gönderilen EFT’ler için yapılması gerekenleri belirttik. Makalemizde Denizbank EFT iptal etme işlemi nasıl yapılır anlatmaya çalıştık.

Denizbank EFT iptal etme işlemi nasıl yapılır?

Denizbank hesabınızdan EFT yaptınız. Yanlış hesaba EFT yaptığınızı farkettiniz. Böyle bir durumda karşılaşırsanız hemen 444 0 800 ya da 0850 222 0 800 numaralı Denizbank müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Bunun sebebi yaptığınız EFT işleminin doğrudan karşı hesaba geçmemesidir. EFT önce Denizbank EFT havuzuna düşer. EFT işlemi onaylandıktan sonra da karşı hesaba aktarılır. Bu sebeple EFT karşı hesaba geçmeden önce hemen Denizbank müşteri hizmetlerini aramanız ve EFT işleminizi iptal ettirmek istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.


Peki, EFT karşı hesaba geçerse ne yapmak gerekiyor?

EFT işlemini iptal ettiremediniz ve EFT karşı hesaba geçti. Böyle durumlarda yapılması gereken ilk şey yine Denizbank müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirmek olmalıdır. Daha sonra ise EFT göndermiş bulunduğunuz karşı bankanın müşteri hizmetlerini aramalı ve durumu onlara da bildirip EFT işlemini iptal etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Bu bildirim sonucu yüksek ihtimalle paranız iade edilecektir. Fakat aksi bir durumla da karşılaşmak mümkündür. Bankaların müşteri hizmetlerinde çözüm bulamamanız sonucu EFT işleminiz iptal edilmezse ve karşı hesaba geçerse bu durumda yapmanız gereken şey Denizbank’a ve karşı bankaya dilekçe vermektir. Verilen bu dilekçe sonucunda çok yüksek bir ihtimalle paranız iade edilecektir. Aksi bir durum ile karşılaşırsanız hakkınızı hukuki yollardan aramayı deneyebilirsiniz.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.Kaçırma!

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

İçindekiler1 ENFLASYONA ENDEKSLİ VADELİ HESAP NEDİR?1.1      ENFLASYONA ENDEKSLİ KAZANDIRAN VADELİ HESAPLAR HANGİ PARA BİRİMLERİNDEN …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir