Anasayfa / Krediler / Denizbank Devlet Destekli Kentsel Dönüşüm Kredisi
devlet destekli konut kredisi

Denizbank Devlet Destekli Kentsel Dönüşüm Kredisi


Bu yazımızda Denizbank Kentsel Dönüşüm Kredisi hakkında size bilgi vermeye çalıştık. Denizbank kentsel dönüşüm kredisinden kimler yararlanabilir? Denizbank kentsel dönüşüm kredisi özellikleri nelerdir? Denizbank devlet destekli konut kredisi faiz oranı kaçtır? Cevaplar aşağıda…

Denizbank kentsel dönüşüm kredisinden kimler yararlanabilir?

Denizbank devlet destekli kentsel dönüşüm kredisinden yararlanabilmek için, dönüşüme girecek ev ya da bölgenin riskli yapı ya da riskli bölge kapsamında olması gerekiyor. Peki, riskli yapı ve riskli alan ne demektir?


Kanuna göre riskli yapı ne demektir?

‘6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun’’a göre riskli yapı; yıkılma ya da ağır hasar görme riski olan, riskli alan içerisinde ya da dışında yer alan yapılardır.

Kanuna göre riskli alan ne demektir?

‘6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun’’a göre riskli alan; zemin durumu veya zemin üstündeki yapılar nedeniyle can ve mal kaybına yola açabilme riski olan ve tespiti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın teklifi ile Bakanlar Kurulu kanalıyla kararlaştırılan bölge veya alandır.


Evi riskli alanda olan ya da riskli yapı kapsamına giren aşağıda sıraladığımız şartları sağlayan herkes bu krediden faydalanabilir:

  • Konutlarını yeniden inşa ettirmek isteyen hak sahipleri,
  • Riskli yapılarda en az 1 sene ikamet etmiş kiracı ya da sınırlı ayni hak sahipleri,
  • Evi riskli yapı kapsamında olan ve başka bir ev almak isteyen mal sahipleri Denizbank devlet destekli kentsel dönüşüm kredisi kampanyasından yararlanabilir.

Denizbank kentsel dönüşüm kredisi özellikleri nelerdir?

Denizbank’ın bu kredisi devlet desteklidir. Devlet bu krediye faiz desteği vermektedir. Denizbank devlet destekli konut kredisi hakkındaki bilgiler şunlardır:

  • Denizbank bu kredi için 24 aya kadar anapara ödemesi almıyor. Yani kredi taksitlerinizi ilk 2 yılı boyunca kredinin sadece faiz tutarını ödemiş oluyorsunuz.
  • Denizbank faiz destekli konut kredisi için 120 aya kadar vade yapılmaktadır.
  • Devlet Denizbank kentsel dönüşüm kredisi için yıllık %5’e kadar faiz desteği veriyor.
  • Denizbank verdiği devlet destekli konut kredisi için, kredi miktarının %0,5’i kadar müşteriden tahsis ücreti almaktadır.
  • Yıkılan konutu yeniden yaptırmak için kredi kullanacaksanız ekspertiz ücreti alınmaz. Ancak yapılan konut için kredi kullanacaksanız ekspertiz ücreti alınacaktır.
  • Banka, faiz destekli konut kredisi verdiği müşterisine hayat ve konut sigortası yaptıracaktır.

Denizbank devlet destekli konut kredisi faiz oranı kaçtır?

Denizbank devlet destekli konut kredisi faiz oranı aylık %1,06’den başlamaktadır. Denizbank faiz destekli konut kredisi başvurusu için Denizbank şubelerine gitmeniz gerekiyor. Kentsel dönüşüm kredisi hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz Denizbank’ın çağrı merkezi numarası olan 0850 222 0 800‘ü arayabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir