Anasayfa / Krediler / Banka Kredi Borcu, Öğrenim Kredisi Borcu, Vergi Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Banka Kredi Borcu, Öğrenim Kredisi Borcu, Vergi Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?


Banka kredileri, KYK öğrenim kredisi, vergi borçları gibi birçok borç türlerini sanal ortamdan takip edebilirsiniz. Bu yazıda sanal ortamda kredi borcu sorgulama işlemlerini anlatacağız. Yazımızda, banka kredi borcu sorgulama nasıl yapılır? KYK öğrenim kredisi borcu sorgulama nasıl yapılır? Vergi borcu sorgulama nasıl yapılır? Gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Banka kredi borcu sorgulama nasıl yapılır?

Birçoğumuzun bankalara kredi veya kredi kartı borcu vardır. Her zaman bu borçların takibini yapamayabiliyoruz. Özellikle ödenmemiş borçlarınız için her geçen ay eklenen ceza faizi gibi ekleri takip etmeniz sizin için önemlidir. Peki, banka kredi borcu sorgulama nasıl yapılır?


Aslında banka kredi borcu sorgulama için en çok bilinen yöntem borcunuzun olduğu banka şubelerine gidip kimliğiniz ile borç sorgulamaktır. Ancak bu işlemi bankaların müşteri hizmetlerini arayarak da yapabilirsiniz. Tüm bankaların müşteri hizmetleri numaraları için tıklayınız. Banka kredi borcu sorgulama internet üzerinden de mümkündür. Borcunuz olan bankanın internet şubesini kullanıyorsanız mevcut borcunuzu ve birçok detayı internet üzerinden görebilirsiniz.

KYK öğrenim kredisi borcu sorgulama nasıl yapılır?

Birçok üniversite öğrencisi KYK öğrenim kredisi kullanmıştır. Bu kredi üniversite hayatınız boyunca size aylık bir gelir sağlıyor. Mezun olduktan iki yıl sonra devlet size verdiği bu krediyi geri ödemenizi istiyor. Devlet size verdiği KYK öğrenim kredisini çeşitli ödeme seçenekleri ile yapılandırarak sizden geri alıyor. Peki, KYK öğrenim kredisi borcu sorgulama nasıl yapılır?


KYK öğrenim kredisi sorgulama e devlet üzerinden yapılabiliyor. E devlet şifreniz varsa E devlet sitesinin ‘‘e hizmetler’’ bölümüne tıklayın. Karşınıza gelecek olan devlet kurumları arasından ‘‘Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’’ sekmesinin alt seçeneklerinde bulunan ‘‘Öğrenim/Katkı Kredisi Geri Ödeme Sorgulama’’ sekmesine tıklayın. Bu sayfadan KYK öğrenim kredisi borcunuzu görebilirsiniz. E devlet şifreniz yoksa tıklayınız.

Vergi borcu sorgulama nasıl yapılır?

Vergi borcu sorgulama yine E devlet üzerinden yapılabiliyor. Vergi borcu sorgulama için e devlet kapısına giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra ‘‘E hizmetler’’ bölümüne tıklayın. Karşınıza çıkacak olan sayfadaki kurumlar arasından ‘‘Gelir İdaresi Başkanlığı’’ sekmesinin altındaki seçeneklerden ‘‘Vergi Borcu Sorgulama’’ seçeneğiniz seçin. Bu sayfadan vergi borçlarınızı görebilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir