Anasayfa / Krediler / Anadolubank Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi Maliyet Bilgileri
Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Anadolubank Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi Maliyet Bilgileri


Anadolubank’tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler, kredi türünü dosya masrafsız olarak tercih edebilirler. Bu yazımızda Anadolubank’ın verdiği dosya masrafsız ihtiyaç kredisi hakkındaki bilgilerimizi sizlerle paylaştık.

Anadolubank Masrafsız İhtiyaç Kredisi’nin Özellikleri

Anadolubank masrafsız ihtiyaç kredisi kapsamında, müşterilerinden kredi tahsis ücreti almamaktadır. Kredi tahsis ücreti (dosya masrafı) kullanılan kredi tutarı üzerinden %0,5 oranında alınan bir masraftır. Bu masraf bu kampanyadan alınmaz. Ancak şunu belirtmekte yarar var; Anadolubank dosya masrafsız ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı %1,55; standart ihtiyaç kredisi (dosya masrafı olan kredi) aylık faiz oranı %1,50’dir. Bu demek oluyor ki masrafsız ihtiyaç kredisinin tüketiciye pek bir faydası yoktur. Hatta dosya masrafsız kredinin toplam maliyeti, standart krediden daha fazladır. Özetle, tüketiciler dosya masrafsız tabirine aldanmamalılar.


Anadolubank dosya masrafsız kredi kampanyasının diğer masraf kalemleri şunlardır.

 • Dosya masrafsız ihtiyaç kredisi aylık faiz tutarı üzerinden KKDF ve BSMV adlı iki vergi alınır. Bu vergiler kredinin bütün vadelerine yansıyacaktır. Aylık kredi faiz tutarının %5’i oranında Banka ve Sigorta Muamele Vergisi; %15’i oranında ise Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu Vergisi, dosya masrafsız kredinin bütün taksitlerine eklenir.
 • Anadolubank’ın kredi politikalarına göre; kredi kullanmak isteyen bütün müşterilerin hayat sigortası yaptırması zorunludur. Hayat sigortası yaptırmayı reddeden kişilerin kredi kullanmasına onay verilmez. Hayat sigortası primleri yıllık olarak alınır. Bu prim hesaplanırken müşterinin yaşına, cinsiyetine, gelir durumuna, kullandığı kredi tutarına vs bakılır. Hayat sigortası yıllık primi ortalama 100 – 150 TL civarında olacaktır. (35 yaşındaki erkek müşteri)

Anadolubank dosya masrafsız kredi başvurusu nasıl yapılır?

Anadolubank’a şubesiz bankacılık kanalları üzerinden kredi başvurusu yapılamamaktadır. Kredi kullanmak isteyen tüketiciler, kredi için gereken evrakları temin edip, Anadolubank şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Dosya masrafsız kredi için istenen belgeler şunlardır:


 • Kimlik aslı ve fotokopisi,
 • Gelir belgesi:
  1. Kamuda çalışanlar için maaş bordrosu,
  2. Özel sektörde çalışanlar için maaş bordrosu ya da üzerinde haciz olmadığını gösteren güncel onaylı gelir belgesi, çalıştığı şirkete ait imza sirküleri, SGK hizmet dökümü
  3. Emekli vatandaşlar için kişinin emekli olduğunu gösteren SGK’dan alınan emekli belgesi, hesap cüzdanı,
  4. Serbest meslek ile geçinenler için; güncel vergi levhası, gelir vergisi beyannamesi, güncel işletme hesap özeti, ticaret sicil gazetesi,
  5. Çiftçiler için; çiftçilik belgesi, müstahsil makbuzları, arazi tapu fotokopileri
  6. Ek gelir kaynakları olanlar için; faiz gelirlerini gösteren hesap cüzdanı, kira gelirleri için tapu ve kira kontratı fotokopisi.

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir