Anasayfa / Krediler / Alternatifbank İpotekli İhtiyaç Kredisi
Abank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Alternatifbank İpotekli İhtiyaç Kredisi


Abank konut ipotekli ihtiyaç kredisi veriyor. Banka, Evime Nakit Kredi Kampanyasıyla müşterilerine ipotekli finansman sağlıyor. Bu yazımızda Abank Evime Nakit Kredi kampanyasını araştırdık. Konuyla alakalı aşağıdaki soruları cevapladık.

Abank ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri nedir? Abank  ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı kaçtır? Abank Evime Nakit kredi başvurusu nasıl yapılır? Abank konut ipotekli kredi başvurusu için şubelerden hangi belgeler istenir? Cevaplar aşağıda…


Abank ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri nedir?

Abank ipotekli ihtiyaç kredisi, bireysel krediler kapsamındadır. Bu krediyi gerçek kişiler kullanabilir. Kredi için 48 ay vade yapılır. Abank ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı aylık %1,45’tır. Bu krediyi kullanacak müşterilerden, kullanılan kredi tutarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Abank evime nakit kredi aylık faiz tutarının %15’i kadar Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi (KKDF) alınır. Konut ipotekli ihtiyaç kredilerinden Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) alınmamaktadır. Krediyi kullanacak olan kişi bankaya teminat olarak bir konut göstermelidir. Bu konut kişiye ya da kişinin bir yakınına ait olabilir. Banka kredi vereceği konut ipotek işlemi uygular ve bu işlem için müşteriden 500 TL ile 800 TL arasında değişen bir ücret alır. Konutun değerinin tespiti için uygulanan ekspertiz işleminin ücreti de müşteriden alınır ve bu ücret 600 TL ile 1500 TL arasında değişir. İpotek koyulan konuta DASK ve konut sigortası yaptırılması zorunludur. Ayrıca kredi kullanan kişiye de hayat sigortası yaptırılır. Hayat sigortası yaptırmak da zorunludur.

Abank Evime Nakit kredi başvurusu nasıl yapılır?

Abank’tan ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız şubelere müracaat etmeniz gerekiyor. Bunun dışında bir başvuru kanalı yoktur.


Abank konut ipotekli kredi başvurusu için şubelerden hangi belgeler istenir?

Abank konut ipotekli kredi başvurusu için şubelerden bazı belgeler istenir. Bunlar:

  • Nüfus cüzdanı,
  • Gelir belgesi,
  • Abank’a kredi teminatı olarak sunulacak eve ait tapu belgesi,
  • İkametgah belgesi ya da adınıza kayıtlı herhangi bir fatura (en az üç aydır faal aboneliği olan) istenir.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir