Anasayfa / Bankalar / Aktifbank Mevduat Hesabı 2019 (N Kolay Bono)
Aktifbank Mevduat Hesabı 2018 (N Kolay Bono)
Aktifbank Mevduat Hesabı 2018 (N Kolay Bono)

Aktifbank Mevduat Hesabı 2019 (N Kolay Bono)


Aktifbank’ın bir iştiraki olan nkolaykredi.com.tr en yüksek faiz veren banka kanallarından birisi olarak dikkat çekiyor. Bu yazımızda nkolay bono hakkında bazı bilgiler verdik. Ayrıtılar için yazımızın devamını okuyunuz.

N Kolay Bono Nedir?

Aktifbank’ın Nkolaykredi.com.tr aracılığı ile müşterilerine sunduğu bir çeşit mevduat hesabıdır. N kolay Bono’nun diğer bankaların yatırım hesaplarından ayrılan en büyük özelliği, bu hesabın zorunlu bir vadesinin bulunmamasıdır. Müşteriler dilediği zaman paralarını N kolay bono hesabından çekebilirler. Hem de parayı çektikleri güne kadar kazandıkları faiz gelirleri etkilenmez. N kolay Bono hakkındaki diğer bilgiler şöyle:


  • N Kolay Bono kapsamında bankayla anlaştığınız mevduat faiz oranı, bonoyu satacağınız tarihe veya vade sonuna dek değişmemektedir.
  • N Kolay Bono’ya yatırmış olduğunuz mevduatı kullanmak için herhangi bir vadeye kadar bekleme zorunluluğu ve yaptırımı yoktur. Dilediğiniz zaman paranızı işleyen mevduat faizi ile kullanabilirsiniz.
  • NKolay Bono için gelirin %10’u kadar komisyon (stopaj) alınmaktadır.
  • Hesabınızdan yapacağınız eft, havale gibi transfer işlemleri ücretsizdir. Ayrıca hesap işletim ücreti adıyla bir ücret de müşterilerden talep edilmez.

Nkolay Bono Ne Kadar Kazandırır?

Aktifbank’ın bir iştiraki olan N kolay Bono hesabının ne kadar kazandıracağı hakkında bir örnek verelim. Bu hesaba 1 vadeli olarak 100.000 TL para yatırırsanız; vade sonunda kazanacağınız net faiz tutarı 12.825 TL’dir. Mevduat faizi olarak hesaplandığında N Kolay Bono’nun bu örnekteki faiz orano %14,57’dir. Bu orana göre Nkolay için en yüksek faiz veren banka denilebilir.

N kolay Bono Nasıl Kullanılır?

Nkolay Bono hesabı açmak isteyenler Nkolay.com.tr müşterileri, internet bankacılığına giriş yaparak anında Nkolay Bono kullanmaya başlayabilirler. Müşteri olmayanlar aşağıdaki talimatları uygulayarak N Kolay Bono alabilirler:


  • Öncelikle bu bağlantıya tıklayıp Nkolay’ın sitesi üzerinden ilgili formu doldurun,
  • Formu doldurduktan sonra müşteri olma süreciniz başlayacaktır. Müşteri olduktan sonra paranızı NKolay Bono hesabınıza aktarın,
  • Sonra internet bankacılığı üzerinden Bono hesabınızı istediğiniz gibi yönetin.

Bu hesaplamalara göre en yüksek faiz veren banka Aktifbank’tır denilebilir. Ancak yapılan kesintilerle birlikte vade sonunda elde edeceğiniz net kar azabilir. Bu sebeple mevduat hesabı seçerken bankanın verdiği faiz oranın yanında yapılan kesinti ve vergilere de dikkat etmek gerekir.


Kaçırma!

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

İçindekiler1 ENFLASYONA ENDEKSLİ VADELİ HESAP NEDİR?1.1      ENFLASYONA ENDEKSLİ KAZANDIRAN VADELİ HESAPLAR HANGİ PARA BİRİMLERİNDEN …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir