Anasayfa / Kartlar / Akbank Kredi Kartı Borç Sorgulama

Akbank Kredi Kartı Borç Sorgulama


Yoldan geçen on kişiyi çevirsek şüphesiz dokuzunun cebinde en azından bir tane bankaya ait bir kredi kartına rastlarız. Kişiler yaptıkları harcamalar küçük meblağlar dahi olsa artık sadece kredi kartını kullanır hale geldi. Alışverişlerde büyük kolaylık sağlayan kredi kartları ayrıca yapmış olduğunuz harcamaların miktarına göre size para puan gibi avantajlar da kazandırmaktadır. Artık nakit para taşıma mecburiyetinden kurtulan insanoğlunun yeni çağdaki en büyük yardımcısı kredi kartı oluvermiştir. Nakit paraları ceplerinde kaldığı gibi harcadıkça puan veya kampanya hakkı kazanan insanlar daha çok puan vesaire kazanmak için ise daha çok harcamaktadır. Ancak bunun da bir limiti vardır. Kredi kartı limitleri kişinin aylık gelirine göre belli bir miktarı aşamamaktadır. Ayrıca ay sonlarında kişilerin evlerine harcamalarını belirten hesap özeti gönderilmekte ve bu özetlerin ön sayfalarında da o ay için ne kadar borç ödemeleri gerektiği belirtilmektedir. Peki kredi kartı borç sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Bu yazımızda Akbank kredi kartı borcu sorgulama işlemi nasıl yapılır onu anlatacağız .


Akbank kredi kartı borcu sorgulama nasıl yapılır?

Kredi kartı borcu sorgulama işlemi birkaç yolla yapılabilir. ATM’lere kredi kartınızı takarak borçlarınızı, hesap özetlerini, son ödeme tarihlerini, asgari ödeme tutarını ve daha birçok bilgiyi öğrenebilirsiniz. Bu yolun dışında Akbank internet şubesini kullanarak da kredi kartı borç sorgulama işlemi yapılabilir. Akbank internet şubesi için tıklayınız. 

Ayrıca Akbank müşteri hizmetlerini arayarak da kredi kartı borç sorgulama ve birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 444 25 25 ve 0850 222 25 25 numaraları Akbank’a aittir. Tüm bankaların müşteri hizmetleri numaraları için tıklayınız.


Borcunuzu bildiren kâğıt yani ekstre

O ay içerisinde nereden ne kadar alışveriş yaptığınızı belirten bir kâğıt parçası olan Akbank kredi kartı ekstresi isterseniz evinize posta yoluyla değil de, mailinize e-posta yoluyla dijital ortamda gönderilerek ağaç kesilmesinin önüne geçilmektedir. Peki, bu kâğıt parçası elinize ulaşmadığı zaman ne yaparsınız?

Bu belgede o aya ait borcunuzun miktarı, harcama detayları ve borcunuzu ödemeniz için son günün ne zaman olduğu gibi bilgiler yer almaktadır. Kredi kartı ekstrelerinde ne zaman ne kadar harcama yaptığınız, ne satın aldığınız gibi birçok ayrıntı mevcuttur.


Kaçırma!

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

Hemen hemen herkesin gerek nakit sıkıntısında gerekse taksitlendirmede kullandığı kredi kartları, hayatımızın vazgeçilmezleri arasında girmiştir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir