Anasayfa / Krediler / Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi
anında ipotekli kredi
Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi


Akbank müşterilerine anında ipotekli kredi başvurusu yaptırıyor. Başvurunuz onaylanırsa ipotekli kredinizi Akbank şubelerinden kolayca kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi hakkında bazı bilgiler verdik. Akbank ipotekli kredi özellikleri nelerdir? Akbank ipotekli kredi faiz oranı kaçtır? Akbank anında ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır? Akbank konut ipotekli ihtiyaç kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Akbank ipotekli kredi özellikleri nelerdir?

Akbank’tan konut teminatlı olarak ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Akbank konut teminatlı kredi özelikleri şunlardır:


 • Akbank konut teminatlı kredi üst sınırı net olarak belirlenmemiştir. Ancak bankanın kredi politikalarına göre ipotekli kredi taksiti; bu krediyi kullanacak kişinin aylık hane gelirinin (eve giren aylık toplam para) %50’sinden fazla olamaz. Yani evinize aylık 10.000 TL para giriyorsa, kullanacağınız ipotekli kredinin bir taksiti 5000 TL’den fazla olamıyor.
 • Akbank konut teminatlı kredi kampanyası için 48 aya kadar vade yapılıyor. Bu kampanya tüketici kredisi kapsamında verildiği için vade sayısı 48 aydan fazla olamıyor.
 • Akbank ipotekli kredi faiz oranı aylık %1,47 oranında uygulanıyor.
 • Bu krediyi kullanan kişiler bazı vergileri ödemek zorundalar. Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi kapsamında aylık faiz tutarının %15’i kadar; Banka ve Sigorta Muamele Vergisi kapsamında aylık faiz tutarının %5’i kadar vergi alınmaktadır. Banka kredilerinin maliyet tablolarında bu vergilerin kısaltmalarını BSMV ve KKDF olarak görebilirsiniz.
 • Akbank’tan ipotekli kredi kullanabilmeniz için kendinize ya da bir yakınınıza ait olan bir evi bankaya teminat olarak göstermelisiniz. Teminat olarak gösterdiğiniz konuta banka önce ekspertiz yapar. Ekspertiz işlemi ile bu konutun değeri belirlenir. Banka ekspertiz işlemi için müşteriden bir ücret alacaktır. Bu ücrete ekspertiz ücreti denir. Akbank ekspertiz ücreti kapsamında ortalama 750 TL masraf çıkarır. Bu masraf konutun değerine göre değişecektir.
 • Akbank konut teminatlı kredi kullanacak kişiler ipotek tesis ücreti adı altında bir masraf daha öderler. Akbank’ın ipotek tesis ücreti (taşınır taşınmaz rehin ücreti) 116 TL’dir.
 • Akbank’tan konut ipotekli kredi kullanacak kişiler konut ve hayat sigortası yaptırılır. DASK zaten yasal olarak zorunludur. Akbank 100.000 TL ipotekli kredi için yıllık 180 TL konut sigortası primi ve yıllık 150 TL civarında hayat sigortası primi almaktadır. Yukarıdaki kredi tutarı için alınacak DASK primi ise yıllık 120 TL’dir.

Akbank anında ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Akbank’a anında ipotekli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey Akbank’ın internet sitesine girip ilgili formu doldurarak sanal ortamdan bankanın veri tabanına iletmektir. Akbank anında ipotekli kredi başvurusu için tıklayınız.

Akbank konut ipotekli ihtiyaç kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi internet başvurunuz olumlu sonuçlanınca, Akbank şubelerine giderek kredinizi kullanabilirsiniz. Şubelerden ipotekli kredi kullanmak için yanınızda gerekli belgeleri de getirmeniz gerekecektir. Akbank konut ipotekli ihtiyaç kredisi için istenen belgeler şunlardır:


 • Kimlik,
 • Gelir belgesi, varsa ek gelir belgeleri (kira kontratı, mevduat geliri için banka hesap cüzdanı vs.),
 • Bazı durumlarda ikametgah,
 • Bankanın teminat olarak kabul edeceği konuta ait tapu belgesi.

İpotekli kredi veren diğer bankalar hakkında bilgi almak isterseniz ” İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar ” başlıklı yazımıza tıklayabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir