Anasayfa / Krediler / Akbank’tan Esnafa ”Ramazanda Al Olduğunda Öde” Kredisi
esnek ödemeli esnaf kredisi
Akbank Olduğunda Öde Kredisi 2018

Akbank’tan Esnafa ”Ramazanda Al Olduğunda Öde” Kredisi


Akbank, KOBİ ve esnaflara özel esnek ödemeli bir kredi kampanyası hazırladı. Bu kredi, Ramazan dolayısıyla iş hacmi artan ve ödeme-tahsilat dönemleri değişken olan esnaflar için faydalı olabilir. Bu yazımızda Akbank’ın esnek ödemeli esnaf kredisi olan ”Olduğunda Öde Kredisi” kampanyasını inceledik.

Akbank Olduğunda Öde Kredisi’nin Özellikleri

Ticari faaliyetlerde ödeme ve tahsilat günlerinin belli bir standardı olmayabiliyor. Bu sebeple esnaflar, banka kredisi kullanırken, bu kredilerin esnek ödemeli olmasına dikkat ediyorlar. Akbank, Olduğunda Öde Kredisi kapsamında kredi taksiti ödeme sürelerini, belli bir süreyi aşmamak koşuluyla, tamamen esnafa bırakıyor. Ayrıntılar şöyle:


  • Esnek ödemeli esnaf kredisi için müşteriye 12 ay süreli vade veriliyor.
  • Müşteri kredi borcunu, ödeme gücü olduğu zamanlarda, bu 12 ay içinde dilediği zaman yapabiliyor.
  • Bu ödeme imkanı, en çok 12 ay vadeli ”Akbank TL spot kredi” başvuruları için geçerli olacaktır.
  • Faiz oranları değişikleri müşteriye yansıtılmayacaktır.
  • Müşteri anapara ödemesinin tamamını vade süresi bitmeden yaparsa bankaya ceza ödemeyecektir. Erken ödeme cezası adı altında müşteriden alınan tutar bu kampanya için geçerli değildir.
  • Müşteri bankaya ödeyeceği taksit tutarını kendi belirler. Kampanyaya göre kredi borcunun 12 ay içinde ödenmesi yeterlidir. Buna bağlı olarak; taksit tutarı ve süresini belirlemek tamamen müşteriye bırakılmıştır.
  • Akbank Olduğunda Öde Kredisi faiz oranını şubelerden veya Akbank KOBİ Hattı 444 23 23‘ü arayıp anında öğrenebilirsiniz.
  • Kredi faizi tutarları, krediyi kullandığınız tarihten başlayarak üç ayda bir tahsil edilir.

Ramazanda Al Olduğunda Öde Kredisi İçin Başvuru

Başvuru yapmak isteyen esnaf ve kobilerin Akbank şubelerine müracaat etmeleri isteniyor. Başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz 444 23 23 Akbank KOBİ Hattı‘nı arayabilirsiniz.

Akbank’ın KOBİ’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz Ramazanda Al Olduğunda Öde Kredisi hakkında şu ifadeleri kullandı:


“Esnaf ve KOBİ’lerin ödeme ve tahsilat dönemleri yani nakit akışı çok öngörülebilir değil, işlerinin daha fazla olduğu dönemler olabiliyor, bu dönemlerde ticari faaliyetleri için nakit ihtiyacı ortaya çıkabiliyor. Bu noktada kredi ihtiyaçlarını karşılamak ve geri ödemelerini yaparken esnek olmak istiyorlar. Bu gerçekten hareketle ramazanda iş hacmi artan esnaf ve KOBİ’leri düşünerek Ramazan’da Al Olduğunda Öde Kredisi’ni hazırladık. Bu krediden yararlanan esnaf ve KOBİ’ler, kredinin vadesi içinde istediği zaman ve istediği tutarda anapara ödemesi yapabiliyor. Onlara, ‘kredini bugün al, paran olduğunda geri öde’ diyoruz. Böylelikle, nakit akışlarına göre ‘az ya da çok’ geri ödeme imkanı sağlıyoruz”


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir