Anasayfa / Krediler / Akbank Anında Taşıt Kredisi Başvurusu
anında taşıt kredisi
Akbank Anında Taşıt Kredisi Başvurusu

Akbank Anında Taşıt Kredisi Başvurusu


Akbank tüketicilere anında taşıt kredisi başvurusu yaptırıyor. İnternet üzerinden yaptığınız başvuru anında sonuçlanıyor. Başvurusu olumlu sonuçlanmış müşteriler, şubelere giderek kolayca taşıt kredisi kullanabiliyorlar. Bu yazımızda Akbank taşıt kredisi hakkında bilgi verdik. Akbank taşıt kredisinin özellikleri nelerdir? Akbank taşıt kredisi faiz oranı kaçtır? Akbank’a anında taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır? Akbank taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilerinden hangi belgeleri ister? Cevaplar aşağıda…

Akbank taşıt kredisinin özellikleri nelerdir?

Akbank taşıt kredisi kapsamında, marka ayrımı yapmaksızın, müşterilerine finansman sağlıyor. Akbank kredi ile alacağınız taşıtın nihai fatura bedeline ya da kasko değerine göre taşıt kredisi veriyor. Nihai fatura bedeli (aracın anahtar teslim fiyatı) 50.000 TL’ye kadar olan taşıtlara, taşıt değerinin %70’ine kadar kredi sağlanıyor. Taşıtın değeri 50.000 TL’den fazla ise; taşıtın 50.000 TL’lik kısmının %70’i kadar; 50.000 TL’yi aşan kısmının da %50’si kadar kredi verilebiliyor. Örneğin; kredi ile satın almak istediğiniz taşıtın değeri 90.000 TL ise Akbank’tan kullanabileceğiniz taşıt kredisi üst limiti 55.000 TL’dir.


Akbank taşıt kredisinin diğer özellikleri ise şunlardır:

 • Taşıt kredisi için 48 ay vade yapılır.
 • Kullanacağınız taşıt kredisinin %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti alınacaktır. BSMV kapsamında aylık faiz tutarının %5’i kadar; KKDF kapsamında aylık faiz tutarının %15’i kadar vergi vade boyunca bütün kredi taksitlerine yansıtılacaktır.
 • Akbank taşıt kredisi faiz oranı aylık %1,32 olarak uygulanmaktadır.
 • İkinci el araç satın alacaksanız, aracın kasko değerine göre kredi verilecektir.
 • Akbank’tan taşıt kredisi kullanacak kişilerin hayat sigortası ve kasko yaptırması zorunludur.
 • Akbank, kredi ile satın alacağınız taşıta rehin koymaktadır. Rehin, borcunuz bitene kadar araç üstünde kalır. Bu işlem için taşınır rehni ücreti olarak 116 TL alınmaktadır.

Akbank’a anında taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Akbank’a anında taşıt kredisi başvurusu yapmak için Akbank’ın kurumsal internet sitesine girmeniz gerekir. Siteyi girip taşıt kredisi başvuru formunu doldurarak anında taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurusu olumlu sonuçlanan tüketiciler, Akbank şubelerine giderek kredilerini kullanabilirler. Akbank’a anında taşıt kredisi başvurusu yapmak için tıklayınız.


Akbank taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilerinden hangi belgeleri ister?

Akbank taşıt kredisi için şubelere getirmeniz gereken belgeler şunlardır:

 • Kimlik,
 • Gelir belgesi,
 • 0 km taşıtlar için proforma ya da nihai fatura; 2. el taşıtlar için ruhsat ve sigorta poliçesi,
 • Fatura yerine noter satış sözleşmesi de getirilebilir,
 • Bazı durumlarda kredi kullanacak kişiye ait ikametgah belgesi de istenmektedir.

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir