Anasayfa / Krediler / Akbank Anında Konut Kredisi Başvurusu
akbank konut kredisi
akbank anında konut kredisi başvurusu

Akbank Anında Konut Kredisi Başvurusu


Akbank, internetten anında başvuru alarak konut kredisi veriyor. Konut kredisi başvurunuzu internetten yaparak, Akbank’tan konut kredisi kullanma durumunuzu anında öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda Akbank konut kredisi hakkında bazı bilgiler verdik. Akbank konut kredisi özellikleri nelerdir? Akbank konut kredisi faiz oranı kaçtır? Akbank anında ev kredisi başvurusu nasıl yapılıyor?

Akbank konut kredisi özellikleri nelerdir?

Akbank’ın bu kredi kampanyasının adı ” Sabit Faizli Mortgage”tir. Akbank Sabit Faizli Mortgage kapsamında müşterilerine konut finansmanı sağlıyor. Bu finansman için 12 – 120 ay arasında vade yapılabiliyor. Kredinin faiz oranı ise sabit tutuluyor. Akbank konut kredisi faiz oranı %1,11 olarak belirlenmiştir. Kampanyanın diğer özelliklerini aşağıda maddeler halinde sıraladık:


  • Akbank konut kredisi için müşterilere verilecek kredi miktarı hakkında herhangi bir üst limit belirlenmemiştir. Durumunuz el verdiği sürece Akbank’tan yüksek tutarlarda ev kredisi kullanabilirsiniz.
  • Akbank ev finansmanı için tüketiciye bazı masraflar çıkarılıyor. Bu masraflar genelde bütün konut kredileri için çıkarılıyor.
  • Akbank, eski adıyla dosya masrafı, yeni adıyla kredi tahsis ücreti adı altında verdiği kredilerin büyük bölümü için müşterilerinden ücret talep ediyor. Kredi tutarına bağlı olarak bu ücret artıyor ancak kredi tahsis ücret oranı kredi tutarının %0,5’ini geçemiyor. Çünkü bu oran üst sınır olarak kanunda belirtiliyor.
  • Akbank ev kredisi vereceği müşterisinin kredili olarak alacağı eve önce ekspertiz yani değerleme işlemi sonra kredi teminatı olarak ipotek tesis ediyor. Akbank ekspertiz ücreti olarak müşterilerinden ortalama olarak 750 TL ekspertiz ücreti alıyor. İpotek tesis ücreti olarak da 116 TL yine müşteriden talep ediliyor.
  • Akbank’ın kredi politikalarına göre, kredi kullanan müşteriler bazı sigortaları yaptırmak zorundalar. Konut kredisi kullanabilmek için yaptırılması banka tarafından zorunlu hale getirilen sigortalar; konut, hayat ve DASK’tır. DASK yani Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmak zaten kanunen bütün evlere zorunludur. Ancak hayat sigortası ve konut sigortası yaptırmanın kanunen zorunluluğu bulunmuyor. Fakat Akbank’tan konut kredisi almak istiyorsanız bu sigortaları yaptırmak zorundasınız. Hayat sigortası primleri, kredi kullanan kişinin yaşına, cinsiyetine ve kredi notuna göre değişecektir. Dask ve konut sigortası primleri de evin konumuna, metrekaresine ve değerine göre değişecektir.

Akbank anında ev kredisi başvurusu nasıl yapılıyor?

Akbank anında ev kredisi başvurusu Akbank’ın web sitesinden yapılabilir. Bunun için yapmanız gereken ilgili web sayfasına girip kimlik ve iletişim bilgilerinizi forma yazıp sanal ortamdan bankanın veri tabanına göndermektir. Akbank anında konut kredisi başvurusu yapmak için tıklayınız.

150.000 TL Akbank Konut Kredisinin Müşteriye Maliyeti

Akbank’tan 10 yıl vade ile kullanacağınız 150.000 TL tutarındaki konut kredisinin size getireceği toplam maliyeti bu başlıkta hesapladık. 10 yıl vadeli 150.000 TL konut kredisine uygulanan faiz oranı %1,11’dir. Bütün konut kredisi masrafları ile birlikte müşterinin vade sonunda Akbank’a ödeyeceği toplam para 272.160 TL’dir. Aylık olarak ödeyeceğiniz Akbank konut kredisi taksitleri de 2268 TL olacaktır.


 


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir