Anasayfa / Krediler / Akbank Anında İhtiyaç Kredisi
Akbank Anında İhtiyaç Kredisi
Akbank Anında İhtiyaç Kredisi

Akbank Anında İhtiyaç Kredisi


Yazımızda Akbank anında ihtiyaç kredisi (Direkt Kredi) hakkında size detaylı bilgi vermeye çalıştık. Yazımızda ‘‘ Akbank ihtiyaç kredisi çekme şartları, Akbank anında ihtiyaç kredisi ve özellikleri, vade ve faiz oranları, Akbank anında ihtiyaç kredisi başvurusu, Akbank şubesinden ihtiyaç kredisi başvurusu için istenen belgeler’’ gibi başlıklar hakkında sizlere detaylı bilgi verdik.

Akbank anında ihtiyaç kredisi ve özellikleri

Hemen hemen tüm bankalar ihtiyaç kredisi veriyor. Acil paraya ihtiyacınız olduğunda bankalara kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Ancak kredinin anında çıkması müşteriler için önemli… Çünkü insanlar, çeşitli prosedürlerle vakit kaybetmek istemiyor. Bu noktada anında kredi veren bankalar diğer bankalara göre müşteriye daha cazip geliyor. Akbank, müşterilerine anında kredi veren bankalardan biri…


Akbank anında ihtiyaç kredisini birçok ihtiyacınızı karşılamak için kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredisinin kapsamları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Öncelikle Akbank anında ihtiyaç kredisi için bir üst limit belirlenmemiş. Yani Akbank sizin gelir durumunuza göre kredi üst limitinizi belirliyor. İhtiyaç kredisi için 48 aya kadar vade yapılabiliyor. Akbank Direkt uygulamasıyla anında kredi kullanabilirsiniz. Bu şekilde kredi kullanacak kişilere %1,56’dan başlayan faiz oranları uygulanacaktır. Akbank Direkt kredinin üst limiti ise 50.000 TL’dir.


Daha fazla paraya ihtiyacı olanlar şubelerden kredi alabilirler. Akbank şubelerinden kullanacağınız ihtiyaç kredilerinin faiz oranları %1,49’dan başlamaktadır. Kredi kullanımı için hayat sigortası yaptırıp yaptırmamak sizin tercihinize bırakılmaktadır. Ancak sigortasız olarak kullandığınız kredinin faiz oranı sigortalı krediye göre daha fazla olacaktır. 2018 Akbank ihtiyaç kredisi faizlerini derlemiş olduğumuz Akbank Kredi Faiz Oranları 2018 başlıklı yazımıza tıklayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Akbank ihtiyaç kredisi çekme şartları

Akbank, müşterilerine ihtiyaç kredisi vermek için müşterilerinin bazı şartları sağlamalarını istiyor. Akbank’tan ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız;

  • 18 yaşını bitirmiş olmalısınız,
  • Kredi notunuzun olumlu olması yani adınıza yapılan araştırmanın sonucunda kredi almak için uygun olmalısınız,
  • gelir belgenizi bankaya beyan etmelisiniz,
  • almak istediğiniz ihtiyaç kredisinin taksiti, hane halkının aylık ortalama gelirinin yarısından fazla olmamalıdır,
  • kredi hayat sigortası yaptırılmaktadır.

Akbank anında ihtiyaç kredisi başvurusu

Akbank anında ihtiyaç kredisi başvurusunu, Akbank internet şubesi üzerinden, Akbank direkt mobil uygulamasıyla ya da Akbank şubelerinden yapabilirsiniz. İnternet şubesi ve Akbank direkt mobil uygulaması üzerinden başvuru yapabilmek için Akbank müşterisi olmanız gerekiyor. Anında ihtiyaç kredisi için buraya tıklayın.

Bankanın müşterisiyseniz ve internet şifreniz yoksa bu  bağlantıya tıklayarak şifrenizi hemen alabilirsiniz. İnternet şifrenizle Akbank anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ön başvurunuz 5 dakika içinde sonuçlanır. Sonuç olumluysa ve banka müşterisi iseniz krediniz anında hesabınıza geçer.

Akbank şubesinden ihtiyaç kredisi başvurusu için istenen belgeler

  • Kimlik, sürücü belgesi veya pasaport aslı ve fotokopisi,
  • Bazı durumlarda ikametgah istenebiliyor,
  • Gelir durumunuzu gösteren belge:

ücretli çalışan iseniz maaş bordrosu ya da çalıştığınız iş yerinden net gelirinizi gösteren imzalı belge,

serbest meslek çalışanı iseniz vergi levhası,

gayrimenkul geliriniz var ise ilgili taşınmazın tapu aslı ve fotokopisi,

emekli iseniz hesap cüzdanı.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir