Anasayfa / Kartlar / Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar 2018
Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar 2017

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar 2018


Bankalar müşterilerinden kredi kartı üyelik ücreti adı altında yıllık ücret alıyorlar. Kart aidatı olarak da adlandırılan bu ücretten muaf olan kredi kartları da mevcuttur. Bu yazımızda bankaların aidatsız kredi kartları hakkında bilgi verdik.

Yıllık Üyelik Ücreti Olmayan Kredi Kartları (Aidatsız 2018)

Aidatsız kredi kartlarının özellikleri aidatlı kredi kartlarının özelliklerine göre daha kısıtlıdır. Bankaların aidatsız olarak verdiği kartlar şöyle:


BANKA KREDİ KARTI ADIAİDAT
Ziraat BankasıZiraat KartYOK
AkbankFree KartYOK
Garanti BankasıBonus Flexi KartYOK
ING BankPegasus Plus KartYOK
VakıfbankTercih KartYOK
Kuveyt TürkSağlam KartYOK
İş BankasıMaximum Aidatsız KartYOK
HSBCKonseptYOK
QNB FinansbankFix CardYOK

Halk Bankası aidatsız kredi kartı Halkkart

Halk Bankası’na ait olan ve üyelik ücreti olmayan kredi kartları arasında yer alan Halkkart ile yurt içi ve yurt dışında alış veriş yapılabiliyor. Anlaşmalı iş yerlerinde yapılan alış verişlerde paraf puan kazandırıyor. Ancak Halkkart ile taksitli alış veriş yapılmıyor. Karta ait hesap özeti TL ya da Dolar olarak tercih edilebiliyor.

Ziraat Bankası aidatsız kredi kartı Ziraat Kart

Üyelik ücreti olmayan kredi kartları arasında yer alan Ziraat Kart ile yurt içi ve yurt dışında visa amblemi bulunan iş yerlerinde alış veriş yapılabiliyor. Bu kart ile nakit avans da kullanılabiliyor. Alış verişlere taksit yapmaması bu kartın en büyük dezavantajı denilebilir.


Akbank aidatsız kredi kartı Free Kart

Akbank Free Kart ile evraksız olarak taksitli avans, hızlı para ya da SMS para alınabiliyor. Bu kartın axess özelliği olduğunda axess ile anlaşmalı iş yerlerinden yapıla alış verişlerde chip para kazandırıyor. Akbank’ın diğer ücretli kartlarının ek taksitlendirme gibi özellikleri bu kartta bulunmuyor. Ancak bu kartla da taksitli alış veriş yapılabiliyor.

Garanti Bankası aidatsız kredi kartı  Bonus Flexi Kart

Garanti Bankası’na ait üyelik ücreti olmayan kredi kartları arasında yer alan Bonus Flexi ile taksitli alış veriş, 1 ay ekstre erteleme, nakit avans çekme gibi imkanlardan yararlanabilirsiniz. Bu kartın bonus özelliği olduğu için bonus üyeliği olan iş yerlerinden yapılan harcamalarda bonus puan kazandırmaktadır. Bu kart ile çektiğiniz nakit avansı taksitlendirmek de mümkündür. Bu kredi kartı aynı zamanda hesap kartı olarak da kullanılıyor ve başka bir hesaba, hesabınızda para olmasa da, para transferi yapılabiliyor.

Ing Bank’ın üyelik ücreti olmayan kredi kartı Pegasus Plus Kart

Ing Pegasus Plus Kart bonus özellikli bir kredi kartıdır. Bunun yanında Pegasus hava yollarından yapılan harcamalara ekstra uçuş puan vermektedir. Normal alış verişlerde kazanılan puanlar da uçuş puan olarak verilmektedir. Bu sebeple verilen bu puanlar sadece uçuş Pegasus’un verdiği uçuş hizmetlerinde kullanılabilir. Taksitli alış veriş, nakit avans çekimi gibi özellikler de bu kartta mevcuttur.

Vakıfbank’ın üyelik ücreti olmayan kredi kartı Tercih Kart

Üyelik ücreti olmayan kredi kartı kapsamında olan Tercih Kart world özelliği taşıyor. Bu kartın diğerlerinden farkı, kullanmak istediğiniz ek özelliğin parasını ödüyor olmanızdır. Alış verişlerinizde worldpuan, ek taksit, işlem erteleme, indirim kampanyaları gibi ek özelliklerden birinden ya da birkaçından faydalanmak isterseniz, bu hizmetlerin ücretini ekstradan ödemek zorundasınız. Kartın sahip olduğu standart taksilendirme, nakit avans gibi özelliklerden ek bir ücret ödemeden faydalanılabiliyor.

Kuveyt Türk Sağlam Kart

Kuveyt Türk Sağlam Kart kullanıcısına çeşitli avantajlar sunuyor. Bu kart ile yapacağınız eğitim ve sağlık harcamalarına vade farksız 5 taksit yapılıyor. Sağlam Kart için kart kullanım ücreti de alınmıyor. Kuveyt Türk Sağlam Kart hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

İş Bankası Maxsimum Aidatsız Kredi Kartı

İşbank’ın ücretsiz kredi kartı ile Maxsimum kart özelliklerinin bir kısmını kısıtlayarak müşterilere sunuluyor. Zaten neredeyse bütün bankalar, yıllık ücreti olmayan kartlarının özelliklerini ücretli kartlara göre kısıtlıyorlar. Bu kısıtlama en çok alışverişlerdeki taksit sayısı ve para puan konusunda ortaya çıkıyor. İş Bankas’ından aidatsız kredi kartı almak isterseniz size Maksimum Aidatsız Kredi Kartı sunuluyor.

HSBC Konsept Aidatsız Kredi Kartı

HSBC’nin aidatsız kredi kartının adı Konsept. Bu kart ile Advantage kapsamında para puan kazanabilir ve alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz. Bu kartın özellikleri, bankanın verdiği Advantage özellikli ve ücretli diğer kartlara göre kısıtlanmıştır. Örneğin; anlaşmalı iş yerlerinde yapacağınız alışverişler için ek taksit imkanından faydalanmak isterseniz, bu kartı kullandığınız için sizden bir komisyon alınacaktır.

QNB Finansbank Fix Card

QNB Finansbank Fix kart ile taksitli ve puanlı alışveriş yapılabiliyor. Ayrıca bankaya aylık olarak bir harcama tutarı taahhüt ederseniz bazı ekstra avantajlardan da faydalanabilirsiniz. Bu karttan kullanım ücreti alınmıyor. Ancak bir kereye mahsus olmak üzere müşteriden, 15 TL tutarında kart basım ücreti alınıyor.


Kaçırma!

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

Hemen hemen herkesin gerek nakit sıkıntısında gerekse taksitlendirmede kullandığı kredi kartları, hayatımızın vazgeçilmezleri arasında girmiştir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir