Anasayfa / Kartlar / Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar 2020 Güncel
Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar 2017

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar 2020 Güncel


Bankalar müşterilerinden kredi kartı üyelik ücreti adı altında yıllık ücret alıyorlar. Kart aidatı olarak da adlandırılan bu ücretten muaf olan kredi kartları da mevcuttur. Bu yazımızda bankaların aidatsız kredi kartları hakkında bilgi verdik.

Yıllık Üyelik Ücreti Olmayan Kredi Kartları (Aidatsız 2020)

Aidatsız kredi kartlarının özellikleri aidatlı kredi kartlarının özelliklerine göre daha kısıtlıdır. Bankaların aidatsız olarak verdiği kartlar şöyle:


BANKA KREDİ KARTI ADIAİDAT
Ziraat BankasıZiraat KartYOK
AkbankFree KartYOK
Garanti BankasıBonus Flexi KartYOK
ING BankPegasus Plus KartYOK
VakıfbankTercih KartYOK
Kuveyt TürkSağlam KartYOK
İş BankasıMaximum Aidatsız KartYOK
HSBCKonseptYOK
QNB FinansbankFix CardYOK
Yapı KrediWorld Eko KartYOK
HalkbankasıHalk CardYOK
OdeabankBank’O KartYOK

 

Ziraat Bankası aidatsız kredi kartı Ziraat Kart

Üyelik ücreti olmayan kredi kartları arasında yer alan Ziraat Kart ile yurt içi ve yurt dışında visa logosu bulunan iş yerlerinde alışveriş yapılabiliyor. Bu kart ile nakit avans da kullanılabiliyor. Alışverişlere taksit yapmaması bu kartın en büyük dezavantajı denilebilir.

Akbank aidatsız kredi kartı Free Kart

Akbank Free Kart ile evraksız olarak taksitli avans, hızlı para ya da SMS para alınabiliyor. Free  Kart ile anlık olarak yada  düzenli EFT talimatı verilebiliyor.Bu kartın axess özelliği olduğunda axess ile anlaşmalı iş yerlerinden yapılacak alışverişlerde chip para kazandırıyor. Akbank’ın diğer ücretli kartlarının ek taksitlendirme gibi özellikleri bu kartta bulunmuyor. Ancak bu kartla da taksitli alışveriş yapılabiliyor.


Garanti Bankası aidatsız kredi kartı  Bonus Flexi Kart

Garanti Bankası’na ait üyelik ücreti olmayan kredi kartları arasında yer alan Bonus Flexi ile taksitli alış veriş, 1 ay ekstre erteleme, nakit avans çekme gibi imkanlardan yararlanabilirsiniz. Bu kartın bonus özelliği olduğu için bonus üyeliği olan iş yerlerinden yapılan harcamalarda bonus puan kazandırmaktadır. Bu kart ile çektiğiniz nakit avansı taksitlendirmek de mümkündür. Bu kredi kartı aynı zamanda hesap kartı olarak da kullanılıyor ve başka bir hesaba, hesabınızda para olmasa da, para transferi yapılabiliyor.

Ing Bank’ın üyelik ücreti olmayan kredi kartı Light Kart

Ing Bank’ ın birden fazla ayrıcalıklı  özelliği bulunan kredi kartı olup bu kartlarda aidat ücreti bulunduğundan , mevzuat gereği de aidatsız kart seçeneğinin  olması gerektiğinden Light Kart’ı  müşterilerine sunmuştur. Light Kart için mevcutta bir özellik olmayıp peşin alışverişlerinizde kartı kullanabilir , daha sonra ise bankanın çağrı merkezi ile iletişime geçerek vade farkı ile taksitlendirme yapabilirsiniz. Acil sağlık hizmetlerinden çekici ve çilingire pek çok acil ihtiyaçta , ING Light Kart ile ücretsiz hizmet alabilirsiniz ve bankanın sunduğu +destek ile asistans hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Vakıfbank’ın üyelik ücreti olmayan kredi kartı Tercih Kart

Üyelik ücreti olmayan kredi kartı kapsamında olan Tercih Kart world özelliği taşıyor. Bu kartın diğerlerinden farkı, kullanmak istediğiniz ek özelliğin parasını ödüyor olmanızdır. Alışverişlerinizde worldpuan, ek taksit, işlem erteleme, indirim kampanyaları gibi ek özelliklerden birinden yada birkaçından faydalanmak isterseniz, bu hizmetlerin ücretini ekstradan ödemek zorundasınız. Kartın sahip olduğu standart taksitlendirme, nakit avans gibi özelliklerden ek bir ücret ödemeden faydalanılabiliyor.

Kuveyt Türk Sağlam Kart

Kuveyt Türk Sağlam Kart kullanıcısına çeşitli avantajlar sunuyor. Bu kart ile yapacağınız eğitim ve sağlık harcamalarına vade farksız 5 taksit yapılıyor. Sağlam Kart için kart kullanım ücreti de alınmıyor. Kuveyt Türk Sağlam Kart hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

İş Bankası Maximum Aidatsız Kredi Kartı

İşbank’ın ücretsiz kredi kartı ile Maxsimum kart özelliklerinin bir kısmını kısıtlayarak müşterilere sunuluyor. Zaten neredeyse bütün bankalar, yıllık ücreti olmayan kartlarının özelliklerini ücretli kartlara göre kısıtlıyorlar. Bu kısıtlama en çok alışverişlerdeki taksit sayısı ve para puan konusunda ortaya çıkıyor. İş Bankası’ndan  aidatsız kredi kartı almak isterseniz size Maksimum Aidatsız Kredi Kartı sunuluyor.

HSBC Consept Aidatsız Kredi Kartı

HSBC’nin aidatsız kredi kartının adı Consept. Bu kart ile Advantage kapsamında para puan kazanabilir ve alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz. Bu kartın özellikleri, bankanın verdiği Advantage özellikli ve ücretli diğer kartlara göre kısıtlanmıştır. Örneğin; anlaşmalı iş yerlerinde yapacağınız alışverişler için ek taksit imkanından faydalanmak isterseniz, bu kartı kullandığınız için sizden bir komisyon alınacaktır.

QNB Finansbank Fix Card

QNB Finansbank Fix kart ile taksitli ve puanlı alışveriş yapılabiliyor. Ayrıca bankaya aylık olarak bir harcama tutarı taahhüt ederseniz bazı ekstra avantajlardan da faydalanabilirsiniz. Bu karttan kullanım ücreti alınmıyor. Ancak bir kereye mahsus olmak üzere müşteriden, 15 TL tutarında kart basım ücreti alınıyor.

Yapı Kredi Bankası aidatsız kredi kartı World Eko Kart

Yapı Kredi Bankası World Eko Kart ile yapacağınız alışverişlerde world üye işyerlerinde  sunulan standart taksitlendirmeden faydalanabilir ve world puan kazanabilirsiniz. Birçok aidatsız kredi kartında olmaya temassız özelliği ile 90 TL ‘ ye kadar olan alışverişlerinizi temassız olarak kart şifresi girmeden yapabilirsiniz. Kazanılan world puanları alşverişlerinizde tekrar kullanabilir yada worldcep uygulamasından ücretsiz Turkcell TL/dakika alabilirsiniz.

Halk Bankası aidatsız kredi kartı Halk Card

Halk Bankası’na ait olan ve üyelik ücreti olmayan kredi kartları arasında yer alan Halk Card ile yurt içi ve yurt dışında Visa ve MasterCard logolu bulunan tüm üye işyerlerinde alışveriş yapılabiliyor. Anlaşmalı iş yerlerinde yapılan alışverişlerde paraf puan kazandırıyor. Ancak Halk Card ile taksitli alışveriş yapılmıyor. Karta ait hesap özeti TL ya da Dolar olarak tercih edilebiliyor.

Odeabank  aidatsız kredi kartı  Bank’O Kart

Odeabank hizmete sunduğu  Bank’O Card’ı yurt içi ve yurt dışı peşin alışverişlerde kullanabilir , nakit avans yada taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.Yine birçok bankada belirttiğimiz gibi Odeabank Bank’O Card  kullanımınız da puan kazanımı olmayıp , yapacağınız alışverişleri taksitlendirmek için bankanın belirlediği faiz  üzerinden vade farkı ödeyerek taksitlendirme yapabilirsiniz.


Kaçırma!

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

Hemen hemen herkesin gerek nakit sıkıntısında gerekse taksitlendirmede kullandığı kredi kartları, hayatımızın vazgeçilmezleri arasında girmiştir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir