Anasayfa / Bankalar / 2018 Eft, Havale ve Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

2018 Eft, Havale ve Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar


Bankalar para transferi işlemlerinden genelde kesinti yapıyorlar. Ancak kızışan rekabet ortamında bazı bankalar müşteri sayılarını arttırmak adına para transferi işlemlerinin tamamı ya da bazıları için ücret kesintisi yapmıyorlar. Bu yazımızda 2018 yılında Eft ve havale ücreti almayan bankalar ve banka uygulamaları ile ilgili araştırma yaptık.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Türkiye’de faaliyet gösteren ve katılım bankacılığında sektörün önde gelen bankalarından biri olan Kuveyt Türk müşterilerinden Eft ve havale ücreti almıyor. Ayrıca Kuveyt Türk’te açtıracağınız hiçbir banka hesabı için de hesap işletim ücreti alınmıyor. Bankacılık işlemlerini sık sık kullanıyorsanız ve gereksiz yere eft, havale ve hesap işletim ücreti ödemek istemiyorsanız Kuveyt Türk tercih edilebilir bir banka…


Enpara.com

Eft ve havale ücreti almayan bankalar arasında Enpara da yer alıyor. Finansbank’a bağlı bir internet sitesi olan enpara.com ile yapacağınız işlemlerde çeşitli avantajlar sağlanıyor. Bu siteden internet üzerinden başvuru yaparak banka hesabı açtırabiliyorsunuz. Açtırdığınız hesaplardan hesap işletim ücreti alınmıyor. Ayrıca eft ve havale ücreti alınmayacağı da sözleşmede açıkça belirtiliyor. Bu site ile sanal ortamda bankacılık işlemlerini kolayca yapabilir, eft-havale ücretleri ödemeden işlemlerinizi çabucak halledebilirsiniz. Bu siteyi cazip kılan diğer bir özellik de başvurunuzu internet üzerinden hemen yapabilmeniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra imzalamanız gereken evraklar evinize ya da belirttiğiniz adrese müşteri danışmanı araılığı ile gönderiliyor. Böylece herhangi bir şubeye uğramadan kolayca hesap açtırmış oluyorsunuz.  Bu bağlantıya tıklayarak enpara.com müşterisi olmak için başvuru yapabilirsiniz.

Teb Cepteteb

Türkiye Ekonomi Bankası’nın (TEB) mobil bankacılık uygulaması olan Cepteteb bankacılık işlemlerini kolayca yapmanıza imkan sağlıyor. Cepteteb ile açacağınız banka hesaplarından hesap işletim ücreti alınmıyor. Cepteteb ile yapacağınız havale işlemleri için de bir ücret alınmıyor. Eft işlemlerinin ücretli olduğunu da söyleyelim. Cepteteb müşterisi olmak için tıklayın.


Yapı Kredi Bankası NUVO

Yapı Kredi’nin sanal bankacılık uygulaması da NUVO… Hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası NUVO ile eft ve havale ücreti de almıyor. Şubeden yapılan işlemlerin neredeyse tamamını bu siteden yapabilirsiniz. NUVO’ya başvurmak için tıklayın.

Abank Dijital

Hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında yer alan Abank müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Abank dijital adlı internet sitesi ile internet bankacılığı hizmeti veriliyor. Bu site ile yapacağınız havale işlemlerinden ücret alınmıyor. Ancak eft işlemleri için, her bir işlemden olmak üzere 2,4 TL komisyon alınıyor.

Denizbank Dijital Deniz

Dijital Deniz internet sitesinden açacağınız banka hesapları için hesap işletim ücreti alınmıyor. Dijital deniz ile yapacağınız hesaptan hesaba havale işlemleri için de komisyon alınmıyor. Ancak eft işlemleri için komisyon alınıyor. Denizbank eft ücretleri yapıldığı yere ve tutara göre değişiyor. internetten yapılan 50.000 TL’nin altındaki eftler için 3,9 TL ücret kesiliyor. İnternetten yapılan 50.000 TL’nin üzerindeki eftler için ise 6,3 TL eft ücreti kesiliyor. Yapılan eft geç eft kapsamında ise, mesai saatlerinin dışında yapılmış ise, 50.000 TL’ye kadar olan eftler için 6,5 TL; 50.000 TL’nin üzerindeki eftler için 8,9 TL eft ücreti alınacaktır.

Nkolaykredi.com.tr

Nkolay, Aktifbank’a bağlı bir bankacılık uygulamasıdır. Bu ürünle internetten anında kolay kredi kullanma, Nkolay kart ile Türkiye içindeki tüm pos cihazlarından alışveriş yapma ve ATM’lerden para çekme imkanınız var. Nkolay mevduat hesabı için hesap işletim ücreti alınmıyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Ülkemizde faaliyet gösteren katılım bankalarından olan Türkiye Finans müşterilerinden hesap işletim ücreti almıyor. Ancak bu banka ile yapılacak EFT ve havale işlemleri için komisyon alınıyor. Türkiye Finans Katılım Bankası için hesap işletim ücreti almayan bankalar arasındadır diyebiliriz.

Albaraka Türk

Türkiye’nin ilk katılım bankası olan Albaraka müşterilerinden hesap işletim ücreti almıyor. Bu banka da internetten, mobil uygulamadan, atmlerden ve çağrı merkezinden yapılan eft ve havale işlemleri için de komisyon almıyor. Eft, havale ve hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında yer alması sebebiyle;  Albaraka Türk Katılım Bankası için mevduat hesabı açtırmak isteyenler tarafından kullanılabilecek avantajlı bir kurum denilebilir.

Ziraat Katılım Bankası

Hesap işletim ücreti ve havale ücreti almayan bankalar arasında yer alan Ziraat Katılım, Ziraat Bankası’nın bir iştiraki olarak kurulmuştur. Banka hesapları arasında yapılan havale işlemleri için de bir ücret alınmıyor. Eft işlemleri ise ücretli… Ziraat Katılım Bankası için de hesap işletim ücreti ve havale ücreti almayan bankalar arasındadır diyebiliriz.

Ing Bank (Turuncu Hesap Açtıranlar)

Ing Bank, Turuncu Hesap kampanyası ile mevduat hesabı açtıran müşterilerin hesap işletim, havale ve eft ücreti almamaktadır. Bu kapsamda Ing Bank hesap işletim, havale ve eft ücreti almayan bankalar arasında yer alıyor. Ing Bank eft iptali işlemi için de bilgi almak isterseniz ”ING’den Yapılan Eft Nasıl İptal Edilir? ” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yazımızı Eft ücreti almayan bankalar , havale ücreti almayan bankalar ve hesap işletim ücreti almayan bankalar olarak şöyle özetleyebiliriz:

Eft ücreti almayan bankalar : Kuveyt Türk, En Para( QNB Finansbank), Cepteteb, Nuvo (Yapı Kredi), Ing Bank (Turuncu Hesap Açtıranlar)

Havale ücreti almayan bankalar: Kuveyt Türk, En Para( QNB Finansbank), Cepteteb, Nuvo (Yapı Kredi), Dijital Deniz (Denizbank), Abank Dijital, Ziraat Katılım, Ing Bank (Turuncu Hesap Açtıranlar)

Hesap işletim ücreti almayan bankalar: Yazımızda yer alan bütün bankalar hesap işletim ücreti almamaktadır.

”2018 Eft, Havale ve Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar” adlı bu yazımızdaki bilgiler günceldir. Bankalarla ilgili bir tarife değişikliği olduğunda yazımız güncellenecektir. Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

İçindekiler1 ENFLASYONA ENDEKSLİ VADELİ HESAP NEDİR?1.1      ENFLASYONA ENDEKSLİ KAZANDIRAN VADELİ HESAPLAR HANGİ PARA BİRİMLERİNDEN …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir